Буров, а ти как спа?

Бих попитал тази сутрин охранителят – съдия Димитър Буров как е спал, ако вчера след мача в София между ЦСКА 1948 и Хебър е изгледал поне веднъж (без)спорните положения от дербито, след което се реши първото място в класирането на Трета лига за сезон 2017-2018 г.

Но всъщност представителите на тази особена категория длъжностни лица във футбола май нямат съвест. Или поне 90 %-та от тях. Така че въпросът ми е по-скоро тематичен, отколкото чисто личностен.

Далеч съм от мисълта, че има безгрешни хора, а още по-малко футболни съдии.

Но когато системно и тенденциозно решиш всички „спорни” ситуации от едно толкова съдбоносно дерби в една посока, вече мирише на нещо повече от чисто човешка грешка.

Конкретно за мача в Драгалевци Буров ощети Хебър поне в 3 решителни епизода, като по този начин съответно помогна експлицитно на домакините.

При резултат 1:0 за столичани съдията си затвори очите за дузпа срещу Атанас Велев – Крауч.

После в края на първото полувреме реферът отменен по скандален начин изравнителен гол на Серафим Михайлов. В този случай  Буров отсъди фаул срещу вратаря на столичани, който само той видя.

Третата скандална ситуация( и може би най-безспорна) се случи през второто полувреме, когато охранителят от НСО не пожела да даде 100 %-ва дузпа за Хебър. Ангел Лачов стреля по посока на вратата на домакините, но защитник на ЦСКА 1948 спря с ръка отиващата към мрежата топка.  И в този случай "на кяр" беше ЦСКА 1948.