Брацигово пречупи Чепинец с 1:0

Отборът на ФК Брацигово записа първа победа от началото на сезона в „А” ОФГ.

В среща от втория кръг на шампионата брациговци надвиха с 1:0 велинградския Чепинец.

Мачът предварително беше определен като дерби заради високите амбиции и на двата тима.

Съперниците показаха две лица по време срещата.

Първата част беше по-вяла и безинтересна и голови ситуации пред двете врати почти липсваха.

След паузата играта се отвори.

Единствения гол в мача падна в 63-та минута, когато след центриране от десния фланг Димитър Стоянов – Кежмана се оказа най-съобразителен в пеналта на гостите и промуши с глава топката в мрежата зад Стефан Кошлуков.

Малко преди тази ситуация Чепинец можеше да ликува.

При едно дълго центриране домакините оставиха нападател на гостите непокрит на границата на малкото наказателно поле, но той явно не беше подготвен за този подарък и стреля разсеяно в аут.

След като получиха гол пасив велинградчани заиграха по-открито в нападение.

На два пъти Христо Сталев получи възможност да обстрелва опасно вратата на Брацигово от преки свободни удари, но мерникът му беше неточен.

Брацигово пък пропусна да направи победата си по-солидна в 89-та минута.

Тогава Димитър Стоянов-Кежман отново излезе на 100-во положение, но този път не успя да вкара гол, изпращайки топката в аут след отлично центриране отдясно.

Така 3-те точки от мача останаха в Брацигово, който идната неделя ще приеме на стадион „Христо Гюлеметов – Бонбона” Чико-Бунара в люто комшийско дерби.