Ботев писа 6-ица на Родопа

Ботев спечели първата си голяма победа от много време насам. Макар и в спаринг, канарчетата вдигнаха посмачканото си самочувствие с разгром 6:0 над последния в Източната Б група Родопа. Жълто-черните откриха само след четвърт час игра чрез Емануеле Морини. Той се разписа, след като засече от воле центриране на Ален Карле. Малко преди това шут на Морини бе избит от голлинията от защитник на гостите. Алберто Ребека удвои с шут от 20 метра в 25-ата минута. 120 секунди по-късно Морини удари греда. Последният дошъл чужденец край Бирената Емил Мбамба си изработи и пропусна дузпа в 37-ата минута. Мбамба би слабо и вратарят спаси.

На полувремето треньорът на Ботев Енрико Пичони направи 9 смени. Това се отрази добре на играта на отбора му и последваха четири безответни попадения в смолянската врата. Юношата Васил Кочев в 49-ата минута показа на Пичони, че незаслужено е пренебрегван, и с удар от 25 метра направи разликата класическа. 20-годишният хондурасец с отмерен шут по тревата в 60-ата минута направи 4:0. Ерик Кабу материализира хубава триходова комбинация за 5:0 в 81-ата минута.Най-красивият момент в мача обаче се случи 120 секунди по-късно. Илиян Йорданов проби отдясно и след центрирането му Кочев от воле фиксира крайния резултат.

Ботев: Велинов, Витанов, Густав, Григоров, Сириняно, Караманов, Мапока, Морини, Ребека, Карлет, Мбамба (Р. Попов, Ди Паоло, Ангелов, Д'Арженио, Благоев, Кочев, А. Попов, Йорданов, Карлос, Луис, Кабу, Лана, Василев)