Ботев надхитри Враца в Монтана с 1:0

Ботев спечели четвърта поредна победа, след като надви с 1:0 съименника си от Враца на неутралния терен в Монтана. Единственият гол вкара влезлият като резерва Стивън Петков в 61-ата минута. С този успех канарчетата се закрепиха на петото място в класирането на Първа лита, но вече са само на точка зад четвъртия Берое, на когото гостуват идната седмица в осминафинален мач от турнира за Купата на България.

КРАЙ НА МАЧА

73 - Диого Кампос влиза на мястото на Вутов. Бившият играч на канарчетата Валери Домовчийски сменя Стоев.
61 - ГОООЛ! Стивън Петков откри за канарчетата. След изпълнение на корнер Петков се оказа непокрит в пеналта и вкара 21-ото си попадение с жълто-черния екип.
58 - Треньорът на жълто-черните Николай Киров се престраши да пусне чист нападател. Стивън Петков влезе на мястото на Алфонсо.
57 - Скандално! Реферът Тренчев не отсъди очевадна дузпа за гостите. При шут на Серкан Валери Божинов с ръка умишлено спря летящата към вратата. Синът на Лозан Тренчев обаче реши да компенсира за предишната ситуация.
55 - Валери Божинов падна в пеналта на канарчетата, но реферът Станимир Тренчев не отсъди дузпа, но не даде и картон за симулация.

52 - Вратарят на Враца отново спаси своите. Костов с крак изби удар отблизо на Алфонсо.
48 - Чудо спаси домакините от гол във вратата на Костов. След ъглов удар Пиргов от близо стреля, но топката срещна левия дирек.
47 - Активно начало за Ботев Пд на второто полувреме
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

38 - Слаб шут на Божинов от изгодна позиция не затрудни Кайзер.
35 - Шут на Апостолов минава близо до вратата на Кайзер.
22 - Жълт картон на Джонатан Перейра.
9 - Опасен диагонален шут на Серкан облиза десния дирек на Костов.

2 - 3 Вратарят на домакините Красимир Костов на 3 пъти спаси вратата си от гол в рамките на 40 секунди. Първо стражът изби удар на Пиргов с глава от близо, а след това и добавката. След корнера Костов парира удар с глава на Балтанов.