БК "Марица" е втори на Държавното по бокс

Пазарджишкият боксов клуб „Марица” записа отличен успех при участието си на Държавното лично и отборно първенство по бокс за ученици, проведено в Плевен.

Наставникът на пазарджиклии Николай Николов – Чафи хвърли в битките на ринга трима от своите момчета, които със златните си медали донесоха второто място на „Марица” в отборното подреждане. Първенец стана Локомотив(София), а третата позиция на почетната стълбичка окупираха боксьорите на „Мизия”(Плевен).

Важна подробност обаче е тази, че софиянци и плевеначни  бяха с по 15-16 състезатели на Държавното.

В личното подреждане финалът в категория 48 килограма се оказа пазарджишки, като един срещу друг на ринга излязоха Асен Мехмедов(„Марица”) и опонентът му Петър Костов(„Тракиец”). Мачът завърши с категоричен успех за Мехмедов, който успя да нокаутира Костов – нещо рядко срещано в тази възрастова група и категория.

Злато за „Марица” на 59 кг. донесе Асен Аргиров, който в спора за първото място в категорията си надделя над Емануил Йосифов.

При 65-килограмовите пък Мамер Мехмедов(„Марица”) надви противникът си Славчо Бонев от „Бдин”(Видин).