Без изненада в Ихтиман: Хебър смачка Ботев с 3-0 и ще зимува непобеден!

Спортните новини от Пазарджик и региона

Волейболният тим на Хебър завърши с пълен актив от 6 победи есенния полусезон в националната висша лига, група „А”. Лидерът в класирането не допусна изненада при визита си на Ботев в Ихтиман тази вечер и след категоричен успех с 3-0 в своя полза ще зимува непобеден.
Срещата с ихтиманци завърши преди минути в залaта на СОУ "Христо Ботев", която по размери е по-близо до училищен салон за физкултура. Двубоят от 6-тия кръг на второто ниво на организиран волейбол в България започна с предимство на Хебър. Нашите водеха през цялото време на първия гейм, който накрая завърши 25-17 за пазарджиклии. По идентичен начин се разви и втората част, в която хебърци отново се наложиха с 25-17.
Нашите поведоха убедително и в третия гейм с 13-8. При 16-12 за Хебър дойде второто техническо прекъсване. Последва леко отпускане на педала от страна на пазарджиклии. Това даде възможност на домакините да скъсят разликата в точките до 19-17 за Хебър.
За първи път Ботев излезе напред в резултата при 21-20. След това обаче Хебър отново показа класата си и взе гейма с 25-21, слагайки край на надеждите на ихтиманци за връщане в мача.
Така след победата с 3-0 в Ихтиман Хебър завърши сезона без загуба и ще очаква спокойно срещите от втория етап на шампионата след Нова година.