Атлетика: Титли за Борукова и Добрев, 15-годишна втора на дълъг скок

Кристина Борукова (400 м) и Даниел Добрев (скок дължина) спечелиха титли за Пловдив от първия състезателен ден на Нацзионалния шампионат по лека атлетика за мъже и жени в "Асикс Арена".

Кристина Борукова (Тракия 96) завоюва титлата в двете обиколки с рзултат 55.76 секунди. Миналата година по това време Борукова спечели златото с 56.46.

Трениращият от няколко месеца при Стойко Цонов в СКЛА Ботев Даниел Добрев стана първи в скока на дължина с резултат 7.76 метра.

В същата дисциплина, но при дамите, Пловдив има два медал - сребърен и бронзов. Mилена Миткова Дарко триумфира с най-добро постижение от 6.41 м.

Подгласнички на Миткова станаха шампионката за девойки под 18 г. в тройния скок Пламена Чакърова (СКЛА Ботев) и шампионката в скока на дължина за девойки под 20 г. Петя Софийска (Локомотив). Чакърова постигна 5.85 м, Софийска - 5.74 м (при под 20 г. скочи 5.77).