Арда и Виктория Волей на полуфинали във Висшата лига

Арда (Кърджали) и Виктория Волей (Пловдив) се класираха за плейофната фаза във второто ниво от волейболния шампионат при мъжете - Висшата лига.  Двата тима заеха първите две места в крайното класиране на група Б и продължават борбата напред на полуфинали.

Волейболистите на Арда, водени от Иван Халачев продължават успешното си представяне, като спечелиха първото място в групата. Кърджалийци надиграха Раковски (Севлиево)  с 3:0 (25:12; 25:22; 25:23) в последния 14-и кръг и завършиха редовния сезон като първенец с 12 победи, 2 загуби и 37 точки актив.

Тимът на Виктория Волей (Пловдив) приключи със загуба редовния сезон. Волейболистите на Атанас Митрев отстъпиха на Черноморец (Бяла) с 2:3 (25:14, 23:25, 25:18, 20:25, 12:15) гейма при гостуването си във Варна. Срещата бе без значение за крайното класиране, в което Виктория Волей приключва на второ място с актив от 30 точки (10 победи и 4 загуби) и продължава в спора за титлата.

В плейофите на Всшата лига играят първите два от група А и първите два от група Б, като се срещат на кръст. По този начин пловдивчани ще играят в полуфиналния плейоф срещу първия от Група А – Славия (София). Датите за срещите са 9 март, 13 март и евентуално 17 март, като се играе до 2 победи.

С победа в последния кръг се поздрави и тимът на Берое (Стара Загора), който спечели дербито с Царево с 3:1 (23:25, 25:14, 25:17, 25:21). Така въпреки възхода, който старозагорци отбелязаха през втория полусезон, малко не им достигна да продължат напред в борбата за медалите. Берое приключва редовния сезон на трета позиция с девет победи, пет загуби и 28 точки и отпада от по-нататъшна борба.

На четвърто място завърши Раковски 1964 (Севлиево) с осем победи, шест загуби и 24 точки. Съставът на Царево зае пета позиция със седем победи, седем загуби и 22 точки. Шести е черноморец (Бяла), седмата позиция е за Строител (Пловдив), а на осмо място приключи Попово 09 (Попово)./Ани Колева, bgvolleyball