Алекс Начева би в тройния скок на турнира "Пловдив" (допълнено)

Александра Начева спечели тройния скок с 13.78 метра на Международния турнир "Пловдив". Надеждата ни не можа да покрие норматива за световно (14.20 метра) заради насрещния вятър и липсата на конкуренция в трапа. На турнира не участва примата в тройния скок Габриела Петрова, която е на лагер в Белмекен.

Надежда Враджева Тракия Пловдив

В тройния скок при мъжете Момчил Караилиев Сливен (16 пъти шампион на България) спечели първото място с резултат 16.79 метра (+2.2 попътен вятър). Втори остана Георги Цонов Ботев Пловдив (сребърен медалист от европейско за младежи) с 16.65 метра. На трето място се нареди Мариян Опря (21 пъти шампион на Румъния) с 16.07. Четвъртото място е за гръцкия състезател Павлос Бофцис с 15.98 метра.