64
Следвайте ни

Алекс Димитрова и Иван Манолов най-добрите ни плувци на ДЛОП в "Парк Арена"

viber icon

Александра Димитрова (Спринт) и Иван Манолов (Младост'91) са най-добре представилите се пловдивски плувци на завършилото в неделя Държавно лично отборно първенство по плуване в бургаската "Парк Арена". Двамата се класираха на пет финала при жените и мъжете.

Александра има две титли (100 бътерфлай и 100 съчетано), едно второ (50 гръб), едно трето (50 бътерфлай) и едно четвърто (200 съчетано) място.

Възпитаничката на Ботко Трендафилов спря хронометрите на 1:00,90 минути на 100 метра бътерфлай, което е рекорд за старша възраст.

Иван Манолов е с титла на 100 бътерфлай, второ място (50 бътерфлай), трето (50 св. стил), четвърто (200 бътерфлай) и пето място на 50 гръб.

Георги Георгиев е най-добре представилият се плувец на ВСИ - два златни медала в дисциплината 100,200 м гръб и бронз на 50 м гръб при старша възраст, и два бронзови (50 и 100 гръб).

Жени и мъже: 1. Черно море 38 медала (21 златни, 9 сребърни и 8 бронзови), 7. Спринт общо 7 (2 златни, 3 сребърни и 2 бронзови) медала, 11. Младост'91 4 (1 златен, 2 сребърни и 1 бронзов), 20. ВСИ 2 (бронзови) медала.

младша: 1. Добруджа 27,123 точки, 6. Пловдив 2019 17,165, 7. Младост'91 16,341, 36. ВСИ 2,473 точки

старша: 1. Черно море 31,719, 4. Младост'91 20,050, 9. Пловдив 2019 14,837, 14. Спринт 10,608, 30. ВСИ 1,851

Резултатите от последния ден:

50 м св стил

жени, Финал А: 1. Бояна кирчева Черно море 26.17, 7. Тиана Темелкова Спринт 27.52

50 м бътерлфлай

мъже, Финал А: 1. Павел Банчев Левски 24.30, 2. Иван Манолов Младост'91 24.60, 4. Георги Колев Пловдив 2019 25.08

400 м съчетано

жени, Финал А: 1. Калина Николаева Черно море 4:51.03, 7. Яна Кръстева Пловдив 2019 5:16.43

200 м бруст

мъже, Финал А: 1. Лъчезар Шумков Спринт Сф 2:10.36, 4. Божидар Гьондров Младост'91 2:19.91, 6. Симеон Станоев Младост'91 2:21.54
Финал B: 13. Николай Пехливанов Пловдив 2019 2:25.88

200 м св стил

жени, Финал А: 1. Жанет Ангелова Акулите 2:00.13, 5. Лиляна Георгиева Спринт 2:08.86, Заменена: Мадлен Рогачева Младост'91

200 м гръб

жени, Финал А: 1. Габриела Георгиева Дамини 2:10.60, 4. Петя Щинова Пловдив 2019 2:21.04, 6. Тиана Темелкова Спринт 2:23.09
Финал B: 12. Яница Карлова Младост'91 2:27.30

100 м съчетано

мъже, Финал B: 13. Костадин Михайлов Младост'91 1:00.59, 15. Александър Митов Младост'91 1:00.90

4 по 50 съчетано

жени: 1. Черно море1:57.15, 2. Спринт (Тиана Темелкова, Александра димитрова, Рая Петрова, Лиляна Георгиева) 2:03.53, 6. Младост'91 (Станислава Велкова, Кристиана Георгиева, Преслава Зокова, Полина Ряпова) 2:04.67, 10. Пловдив 2019 (Петя Щинова, Виктория Христева, Лора Пехливанова, Яна Кръстева) 2:07.60

мъже: 1. Черно море1:39.05, 6. Младост'91 (Александър Митов, Иван Михайлов, Божидар Гьондров, Костадин Михайлов) 1:46.95, 12. Пловдив 2019 (Петър Петров, Георги Колев, Николай Пехливанов, Деян Влахов) 1:49.90.

Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

Журналист - екип "Спорт"

Юлиян Ангелов от юни 1992 година работи в спортния екип на вестник "Марица". Към момента и за Спорт в marica.bg.   Още

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

Ще депортират ли Джокович?