93 000 лева премии за младите олимпийци

Министерството на физическото възпитание и спорта ще награди с парични средства в размер на 93 020 лева медалистите класиралите се до 8-мо място български състезатели на Първите младежки олимпийски игри в Сингапур и техните треньори. Призьорите от първата младежка Олимпиада ще си поделят общо 56 600 лева. Златните медалисти - щангистите Боянка Костова и Георги Шиков ще получат от МФВС по 10 000 лева, а носителят на бронзов медал в тройния скок Георги Цонов - 6000 лева. По 5000 лева ще вземат заелите четвърти места в своите дисциплини Галина Николова (висок скок), Джанан Ахмед (борба) и Денислав Суслеков (бокс). Класиралите се на пето място Анастасия Киссе в индивидуалния многобой по художествена гимнастика, Карин Околие (200 метра) и Йоана Дамянова (джудо) ще бъдат наградени с по 4000 лева. Тери Георгиев и Веселин Русинов спечелиха Б финала в гребането, което им отреди 7-о място в крайното класиране. Двамата ще вземат по 1 800 лева парични премии. Треньорите и служебните лица, пряко ангажирани в подготовката и състезанието, ще получат процентно възнаграждение от премиите на своите възпитаници в общ размер на 36 420 лева. Община Пловдив пък ще награди пловдивските участници в Игрите с почивка на българското Черноморие.