61

40 са номинираните за Спортист №1 на Пловдив за 2022 г.

Общо 40 са номинираните състезатели в анкетата за най-добър спортист на град Пловдив за 2022 година, обявиха организаторите от Дирекция "Спорт и младежки дейности" към Община Пловдив.
Спортистите в тазгодишното издание на анкетата са разделени в две категории - 17 са номинациите за състезатели при мъжете и жените, както и общо 23 са селектираните спортисти при юношите и девойките. Организаторите съобщиха, че ще бъде избрана една обща призова десетка от всички 40 номинирани спортисти.

Сред номинираните попадат световната шампионка за девойки до 20 години в скока на дължина Пламена Миткова, европейският първенец по вдигане на тежести в категория до 102 килограма Дейвид Фишеров, сребърният медалист от шампионата на Стария континент по джудо в категория до 60 килограма Янислав Герчев, както и бронзовият медалист от Европейското първенство по гребане в дисциплината скиф Кристиан Василев. 

В момента тече процедурата по гласуване, която трябва да приключи до 8 декември (четвъртък). Официалната церемония за награждаване на победителя в анкетата ще се проведе на 14 декември (сряда) от 17:30 часа в Художествената Галерия на улица "Гладстон" №32.

НОМИНАЦИИ СПОРТИСТ НА ПЛОВДИВ 2022 г.- МЪЖЕ И ЖЕНИ

1. Ангел Николаев Кодинов- -Кану Каяк, СККК“ Тракия“
-4-то място на Световно първенство за мъже в Канада / 21 участника/ в
дисциплината С1 500 метра.
-5-то място на Европейско първенство за мъже в Германия / 20 участника/ в
дисциплината С1 500 метра. Треньор- Анка Кодинова
2. Янислав Атанасов Герчев- Джудо, СК „Арена Спорт“.
-2-ро място на Европейско първенство в София до 60 кг. / 27 участника/,Треньор:
Красимир Николов
3. Виктория Славеева Радева- Шахмат, СКШ „Марица“-
- 8-мо място на Шахматна Олимпиада с националния отбор на България -жени/ 172
отбора/ в Ченай /Индия/.
-7-мо място на Европейска клубна Купа Жени- в Австрия/ 17 отбора/.
- Шампион на Македония с отбора на МСК Център. Треньор: Нина Радева
4. Венелина Валентинова Поптолева- Бокс Жени, СКБ„Ботев“:
-2-ро място на Европейско първенство за жени в Будва/Черна Гора/ кат. до 52 кг.,12
участника, Треньор: Валентин Поптолев
5. Кристиан Димитров Василев-Гребане, СК“ Хеброс“:
-3-то място на Европейско първенство за мъже в Мюнхен:Германия/ в дисциплината
скиф ,21 участника, треньор: Петко Аргиров
6. Антон Йорданов Ризов-Спортна стрелба, АСК „Тракия“ :
- 2-ро място на Европейско първенство във Вроцлав/ Полша/ с малокалибрена пушка-
60 изстрела ,61 участника ,Треньор: Таня Ризова
-8-мо място на Европейско първенство във Вроцлав/ Полша/ с малокалибрена пушка
3по 20 изстрела, 35 участника, Треньор: Таня Ризова
-8-мо място на Европейско първенство в категория микс мъже и жени в Хамар
/Норвегия/,с пневматична пушка, участници- 34 микса ,Треньор :Таня Ризова
7.Кирил Андонов Киров- Спортна стрелба, АСК „Тракия“ :
-2-ро място на Европейско първенство в категория микс мъже и жени в Хамар
/Норвегия/,с пневматичен пистолет, участници- 33 микса, треньор: Румяна Симеонова
Апостолова
8. Таня Христова Ризова- Спортна стрелба, АСК „Тракия“ :
--8-мо място на Европейско първенство в категория микс мъже и жени в Хамар
/Норвегия/,с пневматична пушка, участници- 34 микса,Треньор: Евгения Звискова
9. Иван Митев Пановски- Сумо, СК“ Тракия спорт“:

-1-во място на Европейско първенство в гр. Кротошин / Полша/ до 70 кг. ,14 участника,
треньор: Павел Митев
10. Димитър Николаев Рангелов - Сумо, СК“ Тракия спорт“:
-2-ро място на Европейско първенство в гр. Кротошин / Полша/ до 70 кг. ,14 участника,
треньор: Павел Митев
11. Габриела Цветанова Гигова- Сумо, СК“ Тракия спорт“:
-5-ро място на Европейско първенство в гр. Кротошин / Полша/ до 80 кг. ,8 участника,
треньор: Павел Митев
12.Валери Веселинов Димитров-Карате Шинкиокошин, АСКК“ Тракия“:
-1-во място на Европейско първенство в Тарнов / Полша/ в категория кумите до 85 кг.,
18 участника, треньор : Георги Попов
- 3-то място на Световно първенство в Киелце/Полша/в категория кумите до 85 кг., 29
участника, треньор : Георги Попов
13. Иванка Стефанова Попова-Карате Шинкиокошин, АСКК“ Тракия“:
-3-то място на Световно първенство в Киелце/Полша/в категория кумите до 65 кг., 17
участника, Треньор: Димитър Трампов
- 5-то място на Европейско първенство в Тарнов / Полша/ в категория кумите до 65 кг.,
11 участника, треньор :Димитър Трампов
14.Дейвид Евалд Фишеров- Вдигане на тежести, СКВТ „Марица“
-1-во място на Европейско първенство в Тирана/ Албания/ до 102 кг.,14 участника,
треньор: Борислав Налбантов
15.Антонио Иванов Папазов-Аеробика, СК“ Аеробика –АМД“
-2-ро място на Световно първенство в Гимараеш/Португалия/ в категорията „Тройки“,
28 отбора, треньор: Димитрина Къндева
-4-то място на Световно първенство в Гимараеш/Португалия/ в категорията „Смесени
двойки“, 26 отбора, треньор: Димитрина Къндева
16. Дарино Антониева Пашова- Аеробика, СК“ Аеробика –АМД“
-2-ро място на Световно първенство в Гимараеш/Португалия/ в категорията „Тройки“,
28 отбора, треньор: Димитрина Къндева
17. Ана-Мария Димитрова Стоилова- Аеробика, СК“ Аеробика –АМД“
--4-то място на Световно първенство в Гимараеш/Португалия/ в категорията „Смесени
двойки“, 26 отбора, треньор: Димитрина Къндева

НОМИНАЦИИ СПОРТИСТ НА ПЛОВДИВ 2022 г.-ЮНОШИ И
ДЕВОЙКИ

1.Пламена Димитрова Чакърова- Скок на Дължина , Лека атлетика- СКЛА „
Ботев“:
- 3-то /трето/ място ва Европейски шампионат за юноши и девойки до 18 г. в
Йерусалим / Израел. Треньор- Стойко Цонов.
2. Пламена Миткова- Скок дължина, Лека атлетика,СКЛА „Локомотив“:
-1-во място на Световно първенство в Кали/ Колумбия/ за девойки до 20 г., 32
участника Треньор: Ивайло Русенов.
3.Васил Русинов- Троен скок, лека атлетика, СКЛА „Локомотив“:
- 3-то място на Европейско първенство за юноши до 18 г. Треньор: Ивайло Русенов.
4.Ивайло Миленов Тисов –Борба, СКБ „Локомотив“ :
-5-то място на Европейско първенство по свободна борба за юноши до 23 г. в кат.до 57
кг. с 9 участника в Букурещ/ Румъния/, треньор : Емил Русев
5. Александър Георгиев Делчев - Борба, СКБ „Локомотив“ :
-5-то място на Европейско първенство по свободна борба за юноши до 23 г. в кат.до 38
кг. с 20 участника в Букурещ/ Румъния/, треньор : Александър Гребков
6.Джан Айредин Ахмедов-Бокс, БК“Лаута арми“:
- 3-то място на Европейско първенство за ученици до 52 кг. в Ерзурум/Турция/-15
участника Треньор: Арман Хакобян
7. Владимир Иванов Данаилов -Бокс, БК“Лаута арми“:
-- 3-то място на Европейско първенство за ученици до 48 кг. в Ерзурум/Турция/-16
участника Треньор: Арман Хакобян
8. Янаки Милков Милев-Тенис, ТК „Локо 98/:
- 7-мо място Отборно първенство до 18 г. в Ла Роншен/ Франция/
-9-то място на Европейско първенство индивидуално до 18 г. в Клостерс/Швейцария/
-9-то място на Европейско първенство /двойки/до 18 г. в Клостерс/Швейцария/
Треньор: Милко Милев
9.Марио Стоянов Арджанов- Кикбокс, СК“ Терес“:
-2-ро място на Световно първенство в стил „фул контакт“ до 54 кг.за юноши старша
възраст в Лидо ди Йезоло/Италия/- 8 участника, треньор: Николай Драганов
- 2-ро място на Европейско първенство в стил „фул контакт“ до 54 кг.за мъже в
Анталия /Турция/- 6 участника, треньор: Николай Драганов
10. Георги Георгиев Атанасов- Карате Шинкиокошин, АСКК“ Тракия“:

-2-ро място в дисциплината ката индивидуално на Европейско първенство в
София/България/ до 21 г.,16 участника
-3-то място дисциплината ката отборно на Европейско първенство в София/ България/,
треньор: Георги Атанасов
11.Катрин Петрова Петрова- Карате Шинкиокошин, АСКК“ Тракия“:
-3-то място в дисциплината кумите индивидуално на Европейско първенство в
София/България/ за девойки в кат. до 60 кг. ,11 участника, треньор : Валери Димитров
12.Ангел Георгиев Тодев- - Карате Шинкиокошин, АСКК“ Тракия“:
-2-ро място в дисциплината кумите индивидуално на Европейско първенство в
София/България/ за кадети в кат. до 65 кг. ,19 участника, треньор : Георги Попов
13. Георги Красимиров Чолаков - Карате Шинкиокошин, АСКК“ Тракия“:
-3-то място в дисциплината кумите индивидуално на Европейско първенство в
София/България/ за кадети в кат. до 55 кг. ,13 участника, треньор : Димитър Трампов
14. Марин Антонов Цветков- Карате Шинкиокошин, АСКК“ Тракия“:
--3-то място в дисциплината кумите индивидуално на Европейско първенство в
София/България/ за кадети в кат. до 70 кг. ,15 участника, треньор : Валери Димитров
15.Калоян Цветанов Спасов- Карате Шинкиокошин, АСКК“ Тракия“:
--3-то място в дисциплината кумите индивидуално на Европейско първенство в
София/България/ за кадети в кат. до +75 кг. ,15 участника, треньор : Димитър Трампов
16.Георги Сотиров Георгиев-- Карате Шинкиокошин, АСКК“ Тракия“:
---3-то място в дисциплината кумите индивидуално на Европейско първенство в
София/България/ за кадети в кат. до +75 кг. ,15 участника, треньор : Георги Мерджанов
17.Диан Ангелов Пампурджиев- Вдигане на тежести, СКВТ „Марица“
-2-ро място на Европейско първенство за младежи до 23 г.в Дуръс/Албания/кат.до 67
кг.,5 участника, треньор : Димитър Стойков
18.Димитър Герганов Дончев- Вдигане на тежести, СКВТ „Марица“
-4-то място на Европейско първенство за кадети до 15 г. във Варшава/Полша/кат. до 49
кг.,8 участника, треньор : Борислав Налбантов
19. Дениз Елмаз Мехмед- Вдигане на тежести, СКВТ „Марица“
-6-то място на Европейско първенство за юноши до 20 г.в Дуръс/Албания/кат. до 67
кг.,7 участника, треньор: Борислав Налбантов
20.Александър Иванов Мишинков- Аеробика, СК“ Аеробика –АМД“
--1-во място на Световно първенство за юноши и девойки в Гимараеш/Португалия/ в
категорията „Смесени двойки“, 10 отбора, треньор: Димитрина Къндева

- 3то място на Световно първенство в Гимараеш/Португалия/ в категорията
„Индивидуално“, 12 участника, треньор: Димитрина Къндева
21.Християна Иванова Златанова - Аеробика, СК“ Аеробика –АМД“
---1-во място на Световно първенство за юноши и девойки в Гимараеш/Португалия/ в
категорията „Смесени двойки“до 15 г., 10 отбора, треньор: Димитрина Къндева
22. Марина Заркова Тандова - Аеробика, СК“ Аеробика –АМД“
- 1-во място Световно първенство за юноши и девойки в Гимараеш/Португалия/ в
категорията „ Групи“до 13 г., 13 отбора, треньор: Димитрина Къндева
23. Теодора Светлозарова Рибарова- Аеробика, СК“ Аеробика –АМД“
- 1-во място Световно първенство за юноши и девойки в Гимараеш/Португалия/ в
категорията „ Групи“до 13 г., 13 отбора, треньор: Димитрина Къндева

Оцени новината

Оцени новината
0/5 от 0 оценки
0/5 от 0 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Допринася ли Гребната за добро качество на живот и активен отдих в Пловдив?