3 медала и 3 купи за петобойците на СК "Шампион" от Шумен

СК „Шампион“(Пазарджик) спечели  пълен  комплект медали в индивидуалното класиране и още три отборни купи от състоялото се в Шумен Държавно първенство по модерен петобой, за юноши и девойки  под 13 и 15 години.

Държавен шампион стана Томас Григоров с първо плуване 1.06 мин. и второ бягане 2.37. Пазарджиклии се класираха на 3-то място в отборното и спечелиха бронзовата купа от 10 отбора.

При момичетата  на  същата възраст Теодора Ракова завоюва сребърен медал, Маргарита Стоименова се върна с бронзово отличие.

Момичетата на клуба пък станаха отборно държавни първенци за 2020 год. и заслужено вдигнаха златната купа.

На по-горната възраст - под 15 год. момичетата на СК Шампион нямаха късмет. Виктория Пенева за 1 точка(1 сек.) в бягането изпусна бронзовият медал и остана 4-та.

В отборното обаче атлетките на клуба заеха 3-то място и грабнаха бронзовата купа.

Следващите изпитания за СК Шампион е  Мемориалът „Христо Чочев“ в Пазарджик.

Той е с ранг на Европейска купа и Държавно първенство. С неговото провеждане ще  завърши и спортно-състезателния сезон по модерен петобой.