64

27 титли и още 50 медала за пловдивското плуване от "Шаркс къп"

Общо 27 златни, 24 сребърни и 26 бронзови медала спечелиха пловдивските плувци от турнир "Шаркс къп", провел се на "Парк Арена ОЗК" в Бургас през уикенда.

С по четири златни медала са състезателките на "Спринт" Александра Димитрова (50, 100 и 200 гръб и 200 съчетано) и Тиана Темелкова (100, 200, 400 и 800 св. стил) и състезателят на "Пловдив 2019" Христо Петков (50 и 100 бътерфлай, 400 съчетано и щафета). Плувецът на ВСИ Никола Караколев бе без конкуренция на гръб при 13-годишните и спечели златото на 50, 100 и 200 метра.

Лора Шаранкова (Пловдив 2019) е с най-добро постиежение при 13-14 годишните: 400 м съчетано 5:12.47 минути. Втора в същата възрастова група е Анета Христозова (ВСИ) на 100 м св. стил - 1:01.98 минути.

При жените Тиана Темелкова е втора с постижението си на 200 м св. стил 2/06.77 мин., а Александра Димитрова - трета с 30.32 секунди на 50 метра гръб.

Призьорите от Пловдив:

МЛАДОСТ'91

Бронз: 200 м гръб, 15-17 г.: Маритн Юсев 2:16.03, 400 м съчетано, 15-17 г.: Маритн Юсев 5:01.14, 50 м гръб, 13-14 г.: Габриела Ряпова 33.70, 100 м гръб, 13-14 г.: Габриела Ряпова 1:13.80


ПЛОВДИВ 2019

Злато: 200 м св.стил, 13-14 г.: Димитър Костов 2:12.17, 50 м бътерфлай, 18 г.: Иван Манолов 25.54, 50 м бътерфлай, 13-14 г.: Христо Петков 28.39, 100 м бътерфлай, 13-14 г.: Христо Петков 1:02.66, 200 м бътерфлай, 15-17 г.: Кристиан Тодоров 2:14.99, 200 м бътерфлай, 13-14 г.: Христо Петков 2:21.44, 200 м съчетано, 13-14 г.: Мартин Давчев 2:31.08, 400 м съчетано, 18 г.: Иван Грабко 4:33.91, 400 м съчетано, 13-14 г.: Христо Петков 5:03.34, 800 м св.стил, 13-14 г.: Лора Шаранкова 9:50.64, 200 м гръб, 13-14 г.: Анита Радулова 2:34.41, 200 м бътерфлай, 13-14 г.: Лора Шаранкова 2:30.79, 200 м бътерфлай, 11-12 г.: Вида Тодорова 3:18.04, 400 м съчетано, 13-14 г.: Лора Шаранкова 5:12.47


Сребро: 50 м гръб, 15-17 г.: Кристиан Грозданов 28.64, 100 м гръб, 15-17 г.: Кристиан Грозданов 1:02.86, 100 м гръб, 13-14 г.: Денис Мензилджиян 1:11.46, 100 м бруст, 18 г.: Иван Грабко 1:04.28, 200 м бруст, 18 г.: Иван Грабко 2:20.36, 100 м бътерфлай, 18 г.: Иван Манолов 55.86, 400 м съчетано, 15-17 г.: Калоян Драгнев 4:56.21, 50 м гръб, 13-14 г.: Анита Радулова 33.67, 100 м гръб, 13-14 г.: Анита Радулова 1:11.70, 50 м бътерфлай, 13-14 г.: Лора Шаранкова 30.52

Бронз: 50 м св.стил, 11-12 г.: Йоан Тодоров 31.20, 400 м св.стил, 13-14 г.: Димитър Костов 4:46.70, 50 м бруст, 18 г.: Симеон Станоев 29.69, 50 м бруст, 13-14 г.: Мартин Давчев 35.05, 100 м бруст, 13-14 г.: Мартин Давчев 1:17.26, 200 м съчетано, 11-12 г.: Денис Искренов 2:49.09, 4x50 м св.стил, Пловдив 2019 1:38.71, 200 м бътерфлай, 11-12 г.: Ема Гарбушева 3:21.13, смесена, 4x50 м св.стил, Пловдив 2019 1:46.14

СПРИНТ

Злато: 100 м св. стил, 18 г.: Тиана Темелкова 58.85, 200 м св. стил, 18 г.: Тиана Темелкова 2:06.77, 400 м св. стил, 18 г.: Тиана Темелкова 4:34.29, 800 м св. стил, 18 г.: Тиана Темелкова 9:34.14, 50 м гръб, 18 г.: Александра Димитрова 30.32, 100 м гръб, 18 г.: Александра Димитрова 1:04.89, 200 м гръб, 18 г.: Александра Димитрова 2:22.42, 200 м съчетано, 18 г.: Александра Димитрова 2:25.34
Сребро: 200 м съчетано, 13-14 г.: Владислав Дерменджиев 2:35.18, 400 м св. стил, 18 г.: Лиляна Георгиева 4:41.88, 800 м св. стил, 18 г.: Лиляна Георгиева 19 9:34.50, 400 м съчетано, 18 г.: Лиляна Георгиева 19 5:33.10

Бронз: 200 м бруст, 15-17 г.: Яница Карлова 2:50.00

ВСИ

Злато: 50 м гръб, 13-14 г.: Никола Караколев 32.63, 100 м гръб, 13-14 г.: Никола Караколев 1:10.65, 200 м гръб, 13-14 г.: Никола Караколев 2:31.64, 100 м св.стил, 13-14 г.: Анета Христозова 1:01.98, 200 м съчетано, 11-12 г.: Елия Даскалова 2:46.18

Сребро: 200 м гръб, 11-12 г.: Аврам Грънчарски 2:42.81, 100 м бруст, 11-12 г.: Стефан Клинчев 1:25.38, 200 м бруст, 11-12 г.: Стефан Клинчев 3:04.92, 200 м съчетано, 11-12 г.: Аврам Грънчарски 2:48.61, 50 м св.стил, 13-14 г.: Андреа Георгиева 29.88, 400 м св.стил, 13-14 г.: Ема Димитрова 4:55.95, 800 м св.стил, 13-14 г.: Ема Димитрова 9:55.87, 100 м гръб, 11-12 г.: Елия Даскалова 1:17.59, 200 м гръб, 13-14 г.: Ема Димитрова 2:34.98, 200 м гръб, 11-12 г.: Елия Даскалова 2:45.72, 100 м бруст, 11-12 г.: Елия Даскалова 1:27.71, 200 м бруст, 13-14 г.: Анета Христозова 2:59.08, 100 м бътерфлай, 13-14 г.: Александра Аливонова 1:13.52, 100 м бътерфлай, 11-12 г.: Виктория Илиева 1:18.10, 200 м съчетано, 13-14 г.: Анета Христозова 2:38.71

Бронз: 50 м гръб, 11-12 г.: Аврам Грънчарски 35.79, 100 м гръб, 15-17 г.: Виктор Ловчалиев 1:03.24, 50 м бруст, 11-12 г.: Виктория Илиева 41.68, 100 м бруст, 13-14 г.: Анета Христозова 1:22.68, 50 м бътерфлай, 11-12 г.: Виктория Илиева 35.81, 200 м бътерфлай, 13-14 г.: Александра Аливонова 2:55.04, 200 м съчетано, 13-14 г.: Александра Аливонова 2:41.52

Оцени новината

Оцени новината
5/5 от 3 оценки
5/5 от 3 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Този сайт е защитен от reCAPTCHA и Google Политика за поверителност и Условия за ползване са приложени.

Публикувай
1 коментар
Град Козлодуй

Град Козлодуй

25.02.2024 | 19:47

браво младиХора

Отговори
0 0

Анкета

Допринася ли Гребната за добро качество на живот и активен отдих в Пловдив?