146 участници в Държавно по триатлон на Гребната

Петър Божилов и Даниела Камбурова са победителите при мъжете и жените от Държавното първенство по триатлон, което се проведе на гребния канал в Пловдив.

В състезанието при мъжете Петър Божилов от СКПСТ "Космос" финишира за 2:06:43 часа и изпревари с 3:39 мин. Иво Илиев от СКТ "Б. Доков". Трети се нареди Георги Палазов от СК "Палазов", който изостана с 6:12 мин. от победителя.

При дамите най-добро време даде Даниела Камбурова-Александрова от СК "Три-екстрийм". Нейното време беше 2:26:34 часа. Втора остана Йолена Гешева от СК "Триатлет" с пасив от 3:12 мин. Трета на почетната стълбичка се качи представителката на СК "Шампион" Юлия Спасова, която финишира със закъснение от 5:48 мин.

При младежите над всички беше Борислав Палашев от СКТ "Палашев", който завърши за 57:16 мин. След него се наредиха представителите на СК "Траяна-Триатлон" Кристиян Иванов и Божидар Стефанов. При девойките първо време след плуване, колоездене и бягане даде Весела Димитрова от СКПСТ "Космос". Тя финишира за 1:09:12 часа като изпревари Михаела Зонова (СК "Шампион") и Ирена Атанасова (СК "Триатлет").

В надпреварата при тнай-малките 0-ва група Бенджамин 9 год. и по малки (Плуване - 100 м / Колоездене - 5 км / Бягане - 1 км) призьори са: момичета - 1. Йоана ПОПОВА СК Триатлет 20:06, 2. Мария КЕРЕЗОВА 2012 СК Триатлет 20:09, 3. Ивелина КОЛИШЕВА СКТ Палашев 20:34. момчета: 1. Иван ИВАНОВ СК Триатлет 17:49, 2. Лъчезар ЧАКЪРОВ СК Шампион 19:06, 3. Димитър СТОЯНОВ СК Три-екстрийм 21:25.

По време на Държавното първенство се проведе и отворен старт за аматьори, като целта беше популяризиране на триатлона в България. В него се включи и търговското аташе на американското посолство Мигел Ернандес. При мъжете победител стана Александър Лилов, а при жените победата беше за Евелина Златанова.