14 медала за Спартак от Държавното по кикбокс

Спортен клуб по кикбокс Спартак(Пазарджик) завоюва един златен, три сребърни и осем бронзови медала на Държавното първенство в бургаската зала "Младост". Турнирът премина при изключителна конкуренция с участието на рекордните 806 състезатели от 56 клуба в четири стила – пойнт файтинг, лайт контакт, киклайт контакт и лоу кик. Клубът от Пазарджик взе участие с 20 състезатели във всички възрастови групи.

Златото и шампионска титла при юноши младша възраст до 75 килограма е за Петър Перфанов - ученик на Спортното училище в Пазарджик. Перфанов спечели златото след три тежки срещи - в първата записа победа с технически нокаут след спиране от страна на рефера във втория рунд. На полуфинала и финала шампионът постигна победи по точки, като и в двете срещи регистрира по един нокдаун.

"Много добра игра на момчетата и момичетата на Спартак Пазарджик и заслужени победи. Доволен съм от всички състезатели и от тези, които не успяха да се класират. Те показаха, че когато се работи постоянно и упорито, усилията ни се възнаграждават. Надявам се на следващото Държавно първенство в Дупница, което ще бъде в стил К1, да затвърдим и увеличим постиженията ни от тази година", коментира Илко Аджов.