64

Втора поредна победа за Академик в Балканска лига

Академик Пллвдив продължи летящия си старт в Балканската лига с втора победа като гост. След успеха над Сигал в Прищина, сега пловдивчани победиха със 78:68 черногорския Ибър.

В първата част домакините успяха да спечелят с 22:14. Втората четвърт пловдивчани се наложиха с 19:15 и на полувремето резултатът беше 37:33.

Третата част приключи при 25:23 за момчетата на Йордан Янков и така преди последната четвърт Академик беше категоричен и след 20:8 приключи мача в своя полза със 78:68.

Във вторник Академик се справи и със Сигал Прищина като гост с 94:85 и стартира с победа в Балканската лига.

Пловдивчани поведоха в класирането на група А с две победи от два мача.

В понеделник Академик приема Берое във втория кръг на НБЛ. Двубоят е и първо домакинство през новия сезон за пловдивчани.

Ибар - Академик Пловдив 68:78 (22:14, 15:19, 23:25, 8:20)

ИБАР: 5. Недим Фелец 3, 11. Армин Калич 5, 13. Неманя Симович 16, 15. Василие Кнежевич 12, 22. Марко Люлич 14 (10. Адмир Нуркович 3, 20. Седив Каравдич 4, 44. Лука Димитрович 11)

АКАДЕМИК 5. Николай Титков 14, 6. Адриан Секулов 10, 8. Николай Николов 8, 10. Васил Бачев 23, 25. Томислав Минков 3, 44. Неманя Бешович 4 (40. Антъни Гуджино 14, 7. Робертс Фрейманис 2, 15. Ефе Юртлу, 18. Хайдар Баракат не е играл, 23. Марио Боянов не е играл, 33. Крастомир Михов не е играл)