61

Везенков се завърна в игра, но Сакраменто отново загуби от Ню Орлийнс

Александър Везенков се завърна в игра за Сакраменто Кингс, но тимът допусна втора поредна загуба от Ню Орлийнс като гост. Българският баскетболист пропусна двубоя преди два дни заради болка в палеца, но тази нощ записа 10 минути на паркета при поражението със 112:117.

Везенков успя да реализира само една от петте си стрелби, като завърши с 3 точки, 2 борби и 2 загубени топки. В игра за Кингс се завърна и Трейл Лайлс, който лекуваше контузия в последните месеци, като той се отчете с 12 точки и 8 борби за 27 минути игра. Лайлс играе на позицията на Везенков и неговото завръщане може да ограничи минутите на българина.

Ню Орлийнс влезе с преднина от 14 точки в последната четвърт, но гостите направиха силна серия и дори поведоха с 1 точки, преди все пак Пеликанс да надделеят в заключителните минути. Зайън Уилямсън реализира 25 точки, 5 борби и 6 асистенции за победителите, а Брандън Инграм добави 23 точки. За Кингс Де'Арън Фокс вкара 26 точки, а центърът Домантас Сабонис завърши с 23 точки, 9 борби и 6 асистенции.

След второто си поредно поражение Сакраменто заема шесто място на Запад с баланс 8-6. Ню Орлийнс е на девета позиция в същата конференция с 8 победи и 7 загуби. За Кингс предстои гостуване на Минесота Тимбърулвс в събота от 3:00 часа българско време. Това ще бъде шеста поредна визита за тима на Майк Браун.