64

Уникални: Академик жени взе 68 борби под коша, но загуби

Локомотив София постигна първа победа в женското ни баскетболно първенство след като надделя у дома над Академик Пловдив с 64:58 в среща от осмия кръг. За пловдивчанки загубата е седма от 8 двубоя.

Домакините отстъпиха съществено в борбата под коша (36-68), но направиха значително по-малко грешки от съперника (17-37), което се оказа решаващо при ниската резултатност и на двата отбора.

Със серия от 9:0 Локомотив поведе с 13:8 на старта, но баскетболистките на Академик изравниха за 18:18 в края на първата четвърт. Последва оспорвана втора част с поделено надмощие, но в крайна сметка гостите на дръпнаха с 38:34 на почивката след като на два пъти вкарваха по 9 безответни точки.

И през второто полувреме никой от двата тима не успяваше да се откъсне категорично напред, а преди последните 10 минути пловдивчанки имаха 3 точки аванс – 50:47. До края домакините показаха по-здрави нерви и извоюваха първата си победа, след като отбелязаха 17 срещу само 8 точки за противника.

Магдалена Георгиева бе най-полезна за успеха с 25 точки и 3 борби, а за гостите Иглика Трамборджиева завърши като най-резултатна с 18 точки.

В следващия кръг на 18 декември Локомотив София приема Славия, а Академик гостува на Монтана 2003.

Локомотив София - Академик Пловдив жени 64:58 (18:18, 16:20, 13:12, 17:8)

Локомотив София: 2. Елеонора Петкова 8, 15. Маргарита Иванова 7, 7. Гергана Цекова 8, 8. Дарина Чимева, 22. Шеввал Мехмед (9. Магдалена Георгиева 25, 20. Ренета Димитрова 8, 12. София Обретенова, 10. Андреа Николова 6, 1. Данислава Иванова 2, 13. Цветина Попова, 55. Цветелина Стоянова не е играла)

Академик Пловдив жени: 4. Десислава Хилендарова 2, 15. Анна Римпова 6, 7. Златка Кьосева 14, 13. Иглика Трамборджиева 18, 10. Николета Даракчиева 5 (8. Александра Василева 12, 11. Катя Гърбева, 17. Детелина Лилова 1, 5. Памела Орешковна е е играла, 9. Анна Минкова не е играла, 10. Мария Апостолова не е играла, 33. Мария Тунова не е играла)

Съдии: Константин Русев, Иван Илиев; Комисар: Красимира Банова