64

Тити бие реферите в СИЛА, Левски отупа Академик

След изключително слаба и безидейна игра Академик загуби от Левски с 69:83 (20:14, 22:22, 13:27) мача помежду им от 9 кръг на НБЛ. Двубоят в зала СИЛА ще се запомни с хашлашкото държане на Константин Папазов. Босът на "сините" провокира постоянно реферите, а на полувремето опита да влезе и във физическа саморазправа с тях, та се наложи намеса на охраната.

Домакините имаха предимство само в първата четвърт. До почивката двата тима бяха равностойни. След почивката обаче столичани позволиха в коша си само 27 точки, колкото вкараха в третата четвърт.