64

Страхотен Академик: три от три срещу ТФТ (Скопие) в Балканска лига

Баскетболистите на Академик Пловдив записаха четвърта поредна победа в Балканската лига и продължават без грешка в група В. Пловдивчани победиха с 83:75 (15:17, 16:13, 25:26, 19:27) като гост ТФТ. Мачът се игра спортна зала "Кале" в Скопие.

Момчетата на Йордан Янков спечелиха първата четвърт със 17:15, но втората беше спечелена от домакините с 16:13 и така на полувремето резултатът беше 31:30 за ТФТ.

Академик вкара първия кош след паузата, но домакините отвърнаха със серия от 11:0 и поведоха с двуцифрена разлика за първи път в срещата. Последваха обаче силни минути за баскетболистите на Йордан Янков, които още в края на частта изравниха за 56:56.

След нови размени на водачеството в оставащото време, българският тим натрупа аванс от няколко точки в последните минути и не го изпусна до края.

Следващият мач на Академик в Балканската лига ще е на 8 ноември - домакинство на ТФТ.

В понеделник Академик ще приеме Балкан в двубой от четвъртия кръг в НБЛ.

ТФТ Скопие- Академик Пловдив 75:83 (15:17, 16:13, 25:26, 19:27)

ТФТ: 7. Александър Костоски 6, 9. Страхил Николов 9, 23. Ландриъс Хортън 13, 22. Андрей Маслинко  1, 1. Виктор Ташовски 6 (2. Трейвон Броудуей 5, 35. Иван Сапунджиев 11, 5. Ей Джей Джон 8, 13. Едис Нури 8, 20. Марко Аргировски 6, 10. Иван Наумоски 2, 8. Виктор Матевски не е играл)

АКАДЕМИК ПЛОВДИВ: 10. Васил Бачев 14, 6. Адриян Секулов 19,5. Николай Титков 9, 15. Ефе Юртлу 9, 44. Неманя Бешович 5 (40. Тони Гуджино 19, 25. Томислав Минков 8, 33. Кръстомир Михов, 23. Марио Боянов, 18. Хайдар Баракат не е играл)

Съдии: Огнен Йокич, Александър Павлов, Елдин Угляри