След 2 тройки от 26 опита и кметът не помогна на Академик за финал

Академик Пловдив не успя да счупи каръка и да победи Рилски спортист този сезон в НБЛ за първи път. Под погледа на кмета Здравко Димитров пловдивчани загубиха от съперника си с 58:66 (18:13, 8:15, 13:19, 19:19) в зала СИЛА и с това и полуфиналния пейоф след три поредни неуспеха.

Двата отбора не демонстрираха висока успеваемост в стрелбата през първите 20 минути, като си размениха по една четвърт. Първата бе за домакините след 18:13, докато във втората Рилски успя да обърне след 28:26.

Гостите стартираха третата четвърт със серия от 12-3, дело на Тихомир Желев, Брендън Браун и Трей Портър, за 40:29. Все пак, Академик не се отказваше и чрез Йере Вучица и Николай Титков намали до 39:47.

През последните 10 минути Академик се доближи на 3 точки след успешни акции на Йере Вучица, но Рилецо отговори чрез Николас Карвачо, Павлин Иванов и Алекс Симеонов. Носителят на Купа България 2021 не изпусна лидерството до финалната сирена, а пловдивчани приключиха с едва 2 тройки (едната на Обрад Томич) от 26 опита.

Обрад Томич бе най-добър за Академик Пловдив със 17 точки и 11 борби. Йере Вучица остана с 14 борби, но отбеляза само 8 точки.

Алекс Симеонов бе над всички за Рилски спортист с 15 точки и 8 борби. Брендън Браун добави 13. Николас Карвачо се разписа с 12 точки и 8 борби. Павлин Иванов вкара 10 плюс 6 асистенции. Трей Портър овладя 13 борби.

Така Академик чака загубилия в другия полуфинал Левски - Балкан за плейофа за 3/4 място.