Шампион 2006 "скъса" пловдивския Академик с 43 точки разлика

Баскетболистките на Академик Пловдив загубиха от Шампион 2006 с 47:90 в домакинския си мач от женската А група. Столичанки регистрираха втора победа в рамките на 24 часа след успеха срещу Черно море Одесос във Варна вчера.

Момичетата на треньорката Елена Петрова загубиха борбата под кошовете - 31 срещу 42 спечелени топки, и допуснаха цели 38 грешки в мача срещу 15 за съперничките им.

Двубоят в зала "Олимпиада" бе решен още през първата четвърт, в която домакините вкараха само един кош - 2:28. Академик направи 22 грешки само за първото полувреме и нито веднъж не успя да вкара тройка или фаул, като на почивката Шампион вече бе напред 47:14.

Диана Несторова бе най-резултатна за победителите с 16 точки, по 15 имат Виктория Иванова и София Александрова, с 14 точки и 14 борби завърши Микаела Дамянова, а 10 точки добави Мария Делчева.

За Академик Лина Дамянова се отчете с 15 точки, с дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби е Анна Римпова.

Академик Пловдив - Шампион 2006 47:90 (2:28, 12:19, 13:19, 20:24)

АКАДЕМИК ПЛОВДИВ: 15. Анна Римпова 12, 10. Стефка Секулова 5, 13. Гергана Минчева 5, 7. Златка Кьосева, 23. Лина Димитрова 15 (11. Александра Папазова 2, 12. Диляра Четинова 2, 34. Мила Кръстева 6, 9. Антония Абаджиева, 5. Анна Минкова, 8. Мария Георгиева, 33. Димитрия Черпелийска)

ШАМПИОН 2006: 3. Деляна Кадиева 4 9, 5. Диана Несторова 16, 35. Микаела Дамянова 14, 12. Виктория Иванова 15, 13. София Александрова 15 (17. Рая Дошева 3, 8. Божидара Грудева, 32. Добромира Чанева 9, 6. Калина Иванова 2, 30. Мария Делчева 10, 14. Александра Тодорова)

Съдии: Михаил Михайлов, Недко Колев; Комисар: Милуш Маринов