Победната серия на Академик приключи в Куманово

Куманово 2009 е отборът, който най-накрая успя да спре Академик Пловдив. Северномакедонците спечелиха с 86:71 у дома, за да нанесат на пловдивския тим първата загуба за сезона в Балканската лига на Деласпорт. Решаващо беше първото полувреме, в което домакините взеха голямо предимство и след това контролираха разликата. Този резултат прави актива на Куманово 2-2, докато Академик е с 6-1. Следващата седмица Куманово ще гостува на Ибър в Черна гора, докато следващият мач за българския отбор ще бъде през 2021 година.

Играта беше наистина равностойна през по-голямата част от първата четвърт, но през последните две минути домакините направиха серия от 7:2, за да пдръпнат със 7 точки. Преследването продължи през първата част на втората четвърт, когато Куманово вкара първите 12 поредни точки, за да се увеличи с 19. От този момент нататък домакините контролираха разликата и не позволиха на Академик да мисли за завръщане.

Горян Марковски имаше страхотен мач за победителите, завършвайки с 27 точки, 8 борби и 4 асистенции. Кори Рейли-Рос добави 19 точки и 8 борби, като в същото време направи 9 обрати, докато Александър Андреевич имаше 15 точки.

Гостите бяха водени от Николай Титков, който завърши с 15 точки, 9 борби и 6 асистенции. Томислав Минков имаше 15 точки, а Обрад Томич и Мартин Сотиров добавиха по 10 точки.

Куманово 2009 - Академик Пловдив 86:71 (27:20, 26:11, 15:19, 18:21)

КУМАНОВО 2009: Кори Райли-Рос 19, Горян Марковски 27, Александър Андрейевич 15, Филип Стояновски 7, Стеван Глигориевич (Йован Църнич 11, Дамян Робев 3, Ливайн Грант, Милос Йовснович, Гиорги Георгиевски, Иван Волканоски)

АКАДЕМИК ПЛОВДИВ: Томислав Минков 15, Николай Титков 16, Роберт Георгиев 6, Мартин Сотиров 10, Антъни Гуджино 8 (Адриан Секулов 2, Обрад Томич 10, Йере Вучица 4, Александър Гюнтер, Николай Николов не е играл, Васил Бачев не е играл)

Съдии: Огнен Йокич, Димитрис Битис, Иван Лакичевич; Комисар: Деян Дойчиновски