Пловдив Баскет с бронз от "Б" група на ББЛ-юг

"Пловдив Баскет" спечели бронзовите медали от първенството на „Б“ група на Българска баскетболна лига-юг, след като победи във финала ямболския тим на "ВР Олимпия" с 82:74.

Иначе шампион е тимът на Хасково, който се наложи в мача за титлата над „Ямбол Б“ със 77:74.

Финалът се игра в разкошната зала в Перущица и премина през няколко обрата. На полувремето резултатът беше 39:30 за Хасково. След почивката играчите на Ямбол обърнаха резултата, но в последната четвърт хасковлии наложиха волята си за крайния успех и титлата в първенството.

Динко Христов спечели МВП на финала с 25 точки и 5 борби. Виктор Колянов добави 22 т., а Ивайло Тонев завърши с 16. За Ямбол Евгени Иванов отбеляза 18 точки, Златомир Дончев наниза 15, а Георги Герганов добави 16, но това се оказа недостатъчно за успех на финала. Хасково спечели въпреки отсъствието на играещия треньор Янко Желев и вече доби право да се състезава в А група на ББЛ за сезон 2021/2022 г.

На 4, 5 и 6 юни зала “Дружба” в град Хасково ще е домакин на финалната осмица и от ББЛ обявиха, че силно се надяват да бъде разрешен достъпът на публика в залата, за да стане един страхотен празник.