Мартин Хорозов рефер във финала на ФИБА-Европа

Германският тим Скайлайнерс победи Варезе (Италия) с 66:62 (15:16, 10:15, 13:16, 28:15) точки и спечели първото издание на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа. Германците губеха с 12 точки в третата четвърт, но изиграха силни последни 10 минути и стигнаха до обрат.
За Скайлайнерс това е първи трофей в клубната история. Пловдивчанинът Мартин Хорозов беше един от тримата съдии на финала, който се игра пред близо 5 хиляди зрители във френския град Шалон сюр Сон. Куантес Робертсън завърши с 15 точки и 5 борби за Скайлайнерс. Джордан Тийдър добави 13 точки, а Йоханес Войтман се отчете с 12 точки и 6 борби. Кристофър Райт беше най-резултатен за Варезе с 19 точки.  Отборът на Елан Шалон, с българския баскетболист Илиан Евтимов в състава си, спечели бронзовите медали. В спор за третото място Елан Шалон победи Енисей (Русия) със 103:72 (27:21, 32:15, 25:11, 19:25) точки. Евтимов изигра силен мач и беше най-резултатен за победителите с 19 точки. Той добави 8 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 23 минути като титуляр.