Кош със сирената донесе първо място на Академик в Балканска лига

Академик Пловдив си осигури първото място в група Е на Балканска лига Деласпорт по баскетбол, след като за трети път в четири срещу победи Берое с точка разлика. Този път в зала СИЛА резултатът е 89:88.

Героят беше Йере Вучица, който вкара коша за победата 0,3 секунди преди края, след като топката отскочи от таблото  след пропуск на Бачев. С този резултат Академик завърши Първата фаза с 8 победи и 2 поражения и не може да бъде изместен от първата позиция. Що се отнася до Берое, отборът вече има 5-4 записа, което е същото като KK Куманово 2009, а следващата седмица тези отбори ще се срещнат, за да решат кой ще завърши втори.

Първата четвърт бе за домакините, които поведоха 7 точки преднина след десет минути. Берое спечели слеващите две и та свой ред поведе със 7. 03:50 след старта на четвъртата част гостите поведоха с 8 точки, но след това не вкараха нито една. Академик завърши с 9:0 и отпразнува победата.

Йере Вучица е най-добрият изпълнител за Академик с 18 точки и 7 борби. Обрад Томич има 17 и 7, докато Джахии Карсън има дабъл-дабъл с 11 точки и 11 асистенции.

Берое бе воден от Дерик Джийн, който има 15 точки, докато трима други завършиха с 14 - Джеймс Гавин, Калеб Бишон и Симеон Илиев.

Академик Пловдив - Берое 89:88 (29:22, 19:28, 18:23, 23:16)

АКАДЕМИК ПЛОВДИВ: 3. Йере Вучица 18, 14. Обрад Томич 17, 7. Джахи Карсън 11, 10. Васил Бачев 8, 4. Мартин Сотиров 6 (25. Томислав Минков 10, 40. Тони Гуджино 6, 8. Николай Николов 5, 5. Николай Титков 8, 33. Кръстомир Михов, 23. Марио Боянов, 45. Александер Гюнтер не е играл)

БЕРОЕ: 9. Джими Гавин 14, 15. Станислав Ваклинов 4, 5. Кейлъб Бишъп 14, 13. Брейди Роуз 10, 8. Николай Стоянов 4 (7. Симеон Илиев 14, 3. Дерик Джийн 15, 10. Павел Маринов 13, 1. Костадин Лазаров)

Съдии: Александър Милоевич, Алия Феревски, Иван Миялковски (и тримата от Северна Македония)