И Академик не спря Рилецо по пътя към девета победа в НБЛ

И Академик Пловдив не успя да спре Рилски спортист по пътя им към девета поредна победа в НБЛ. В “Арена Самоков” селекцията на Людмил Хаджисотиров надигра пловдивчани с 97:77 в мач от 11 кръг.

Домакините взеха нещата в свои ръце през втората четвърт, в която лимитираха изявите на Академик до 11 точки, срещу техни 23, за да излязат напред с 45:31 чрез Павлин Иванов, Мирослав Васов и Алекс Симеонов. След паузата и Николас Карвачо се разигра, а разликата в полза на самоковци стана 20 точки.

Преднината на домакините достигна 27 точки в началото на заключителния период. На два пъти съперникът им успя да свали до 14, но не и да търси нещо повече в срещата.

Николас Карвачо се отчете с 22 точки и 7 борби. Павлин Иванов и Мирослав Васов вкараха по 15, като първият направи и 6 асистенции. Алекс Симеонов и Брендън Браун приключиха съответно с по 11 и 10 точки.

Обрад Томич бе най-резултатен за Академик Пловдив със 17 точки и 6 борби. Йере Вучица остана с 16.

Рилски има в актива си и 1 загуба, като продължава да бъде лидер в първенството. Селекцията от Града под тепетата е с баланс от 5-5 и е на четвърта позиция.

На 11 януари  Академик Пловдив ще играе у дома срещу Левски Лукойл, а ден по-късно Рилски спортист гостува на Ямбол.

Рилски спортист - Академик Пловдив 97:77 (22:20, 23:11, 26:19, 26:27)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Симеонов 11, Браян 10, З. Георгиев, П. Иванов 15, Карвачо 22 (Карамфилов 6, Н. Георгиев 5, Портър 6, Адирков 3, Желев 4, Васов 15, Николов)

АКАДЕМИК ПЛОВДИВ: Йере Вучица 16, Николай Титков 5, Николай Николов 8, Васил Бачев 9, Обрад Томич 17 (Антъни Гуджино 8, Мартин Сотиров 3,  Роберт Георгиев 7, Томислав Минков 4, Кръстомир Михов, Александер Гюнтер)
Съдии: Калоян Костов, Иван Маринов, Младен Субашиев; Комисар: Чавдар Зехиров