64

Хебър удари Енигма Фойерверк с продължение

Енигма Фойерверк

Хебър победи Енигма Фойерверк с 91:86 след продължение в мач от регион Запад на ББЛ А група.

Столичният тим поведе в зала "Локомотив" с двуцифрена разлика само за четири минути игра, но след първата част Хебър излезе напред с 22:20.

След много смени на водачеството, преди последната четвърт резултатът бе равен - 58:58. По-малко от седем минути преди края отборът на Георги Давидов се откъсна с 10 точки и по всичко изглеждаше, че ще спечели мача. В самия край обаче Хебър успя да изравни и да прати мача в продължение, където измъкна успеха.

Станислав Славейков направи дабъл-дабъл за победителите от 27 точки и 13 борби. Стоян Петков се отчете с 23 точки и 9 борби. Герасим Николов има 12 точки и 8 борби, а 10 точки записа Боян Тенев.

Над всички за Енигма бе Красимир Петров с 37 точки и 11 борби.

Енигма Фойерверк - Хебър 86:91 с пр. (20:22, 14:16, 24:20, 20:20, 8:13)

Енигма Фойерверк: 34. Красимир Петров 37, 12. Виктор Германов 20, 14. Любомир Орешаров 5, 18. Александър Георгиев 2, 11. Благой Стоицов 8 (2. Слав Георгиев 4, 33. Иво Славчев 10, 6. Андрей Дулгеру)

Хебър: 10. Станислав Славейков 27, 5. Денис Петков 7, 1. Стилиян Иванов 6, 8. Юлий Арабаджийски 6, 12. Кристиян Георгиев (18. Герасим Николов 12, 55. Стоян Петков 23, 13. Боян Тенев 10, 23. Атанас Ангелов, 24. Веселин Веселинов не е играл, 32. Теодор Николков не е играл, 51. Кирил Райков не е играл)