Хебър би с 25 точки разлика Енигма Фойерверк

Хебър записа убедителна победа в западния регион на ББЛ А група. В зала „Сейнт Джордж“ в София тимът от Пазарджик се справи с Енигма Фойерверк с 82:57.

Хебър имаше леко предимство в началото на своя мач, но без да успее да натрупа по-голям аванс и след десет минути игра водеше с минималното 17:16. През втория период обаче гостите поеха контрола в мача и на почивката се откъснаха с 39:27, като за цялото първо полувреме Енигма Фойерверк нямаше нито една точна стрелба от далечно разстояние. Тимът от Пазарджик поддържаше двуцифрена преднина и след паузата, а решителната четвърт започна при 59:41 в негова полза. До края разликата достигна 28 точки и гостите без проблеми спечелиха убедително.

Хебър остава лидер в класирането на запад с 16 победи и само 2 загуби, но и с повече мачове от втория и третия - Локомотив 2020 и Спортист Своге. Отборът на Георги Давидов пък вече е с баланс 10-6.

Веселин Веселинов завърши с 16 точки и 8 борби за победителите, Юлий Арабаджийски има 14 точки, с 12 и 8 борби е Георги Кендеров, 11 точки отбеляза Вангел Илиев, а 10 добави Георги Кръстев. За Енигма Фойерверк над всички с 25 точки и 15 борби бе Христо Гатев, Петър Загоров се отчете с 12 точки и 7 борби.

Енигма Фойерверк - Хебър 57:82 (16:17, 11:22, 14:20, 16:23)
ХЕБЪР: 16. Георги Кендеров 12, 7. Вангел Илиев 11, 9. Методи Илиев 8, 24. Веселин Веселинов 16, 14. Георги Кръстев 10 (0. Георги Бързаков 9, 8. Юлий Арабаджийски 14, 88. Паулин Жардим 2, 41. Велислав Гълъбов)