Една Римпова не стигна на Академик в Стара Загора

Локомотив излезе еднолично на второто място в източния регион на женската А група по баскетбол, след като победи Академик Пловдив с 82:56 в Стара Загора. Домакините натрупаха 24 точки аванс още след първата четвърт и до края нямаха проблем да спечелят убедително.

Най-сериозното им предимство бе при борбите, където те овладяха 51 срещу 41 за съперника, и при процента стрелба за две точки (58% срещу 26%). Двата отбора направиха и много грешки – 32 за старозагорския тим срещу 30 за опонента му.

Победата бе трета за Локомотив, който има и две поражения. В следващия кръг тимът гостува на Черно море Одесос. Академик е с баланс 2-3, като му предстои визита на Берое.

Домакините бяха безпогрешни при стрелбата в началните минути и бързо се откъснаха със 17:2. Те продължиха да трупат разлика и след първата четвърт водеха с 35:11. Вторият период бе доста по-равностоен, но на почивката Локомотив отново имаше комфортен аванс при 48:22.

Академик вкара първите точки през второто полувреме. След това обаче съперникът му направи серия от 11:2 и отново увеличи преднината си, като преди заключителната четвърт бе напред със 73:38. Гостите спечелиха последната част, но вече бе късно за опити за пълен обрат.

Най-резултатна за победителите бе Дебора Филипова с 20 точки, като записа на сметката си още 6 борби, 6 асистенции и 8 откраднати топки. Преслава Колева вкара 17 точки, 13 има Мария Делчева (8 борби, 7 асистенции, 5 откраднати топки), а с 12 точки е Добромира Чанева.

За Академик над всички с 34 точки, 13 борби и 5 откраднати топки е Анна Римпова.