Чудо! Академик възкръсна в Скопие от 22 точки пасив

Академик Пловдив все още е непобеден в Деласпорт Балканска лига по баскетбол.

Пловдивчани гостуваха на ТФТ в Скопие и в истински трилър с продължение спечелиха със 104:102 (93:93).

Академик изоставаше с 22 точки през първото полувреме, но направи невероятно завръщане и спечели победата. Това е техният шести пореден успех. Академик гостува на KK Куманово 2009 в петък вечерта.

В началото мачът бе равностоен, 3.30 минути преди края на първата четвърт домакините дръпнаха с 14 точки, а във втората дори надхвърли 20.

През третата четвърт Академик промени поведението си, особено в защита, и нещата започнаха да изглеждат по-добре след средата му. Тогава се случи серия 11:0 за гостите и те затвориха дефицита до само 8 точки. След 30 минути маржът беше 10 и той остана в този диапазон в началото на четвъртата четвърт. Тогава Академик отново направи серия и този път поведе. След като вкараха 14 поредни точки, гостите поведоха с 2 точки, но след това с 37 секунди за игра Харис изравни резултата.

Последва фаул срещу Гуджино, който вкара само първия наказателен, но след това грабна рикошета. Сотиров вкара и изведе Академик с 3 точки напред. Със сирената Харис вкара невероятна тройка, за да изравни играта и да прати мача в продължение.

В допълнителните 5 минути отборите размениха точки, преди TФT да вземе 3 точки предимство. Тогава Гуджино изравни с тройка и когато домакините пропуснаха, Сотиров беше фаулиран. Той вкара два пъти и при последното нарушение. Андерсън пропусна при ответната атака и Академик остана непобеден в група Е на Балканска лига.

ТФТ Скопие - Академик Пловдив 102:104 пр (93:93 - 35:21, 25:19, 17:27, 16:26, 9:11)

ТФТ СКОПИЕ: Тайрън Харис 29, Лашланд Андерсън 37, Ландриус Хортън 11, Едис Нури 5, Страхил Николов 2 (Амир Смит 4, Чейс Шелмън 8, Иван Наумовски 1, Йован Александровски 5)

АКАДЕМИК ПЛОВДИВ: Николай Николов 21, Йере Вучица 10, Николай Титков 1, Васил Бачев 5, Антъни Гуджино  21 (Обрад Томич 27, Адриан Секулов 8, Роберт Георгиев 3, Мартин Сотиров 4, Томислав Минков 3, Александер Гюнтер не влиза)

Съдии: Огнен Йокич, Димитрис Битис, Иван Лакичевич; Комисар: Владо Цветковски