64

Четвърта поредна загуба за Академик в НБЛ

Берое взе реванш от Академик Пловдив за загубата си в първото завъртане в НБЛ, като спечели втория двубой между двата тима с 91:87.

Старозагорци обаче трепериха до последно за успеха, като пропиляха аванс от 19 точки преди почивката.

Двата отбора си размениха по едно полувреме. Домакините доминираха в началото след 20:14 в първата четвърт и 30:17 в следващата част. Гостите излязоха преобразени във второто полувреме и вкараха по 28 точки във всяка част, но пропуснаха възможността за пълен обрат.

Обина Олека записа 28 точки и добави 13 борби за дабъл дабъл за победителите, 20 плюс 8 добави Седариан Рейнс, а 18 точки наниза Антон Кук. Мача пропусна Александър Янев, който е болен.

За Академик Тони Гуджино завърши с 24 точки и 14 борби, 16 вкара Васил Бачев, а с 14 точки и 10 борби се отчете Робертс Фрейманис.

С баланс 6-5 Берое е на пето място във временното класиране, а Академик Пловдив записа четвърто поредно поражение и е сактив 4-7. В следващия кръг Берое гостува на Балкан, а Академик посреща Шумен.

Берое - Академик Пловдив 91:87 (20:14, 30:17, 21:28, 20:28)

Съдии: Николай Цинцарски, Иван Маринов, Младен Субашиев; Комисар: Любомир Амиорков

Берое:  5. Обина Олека 28, 44. Седариан Рейнс 20, 55. Антон Кук 18, 2. Михаил Комбаков 10, 10. Дамян Минков 2. (4. Мартин Сотиров 11, 11. Виктор Маргаритов 2, 13. Марин Маринов).

Академик Пловдив: 10. Васил Бачев 16, 40. Тони Гуджино 24, 7. Робертс Фрейманис 13, 5. Николай Титков 4, 8. Николай Николов 11 (25. Томислав Минков 11, 44. Неманя Бешович 7, 33. Кръстомир Михов, 23. Марио Боянов, 6. Адриян Секулов не е играл)