Безпощаден Хебър: 4 от 4 в ББЛ А група, Запад

Баскетболистите на Хебър продължават наказателната си акция в западна зона на ББЛ А група, записвайки четвърта поредна победа. Тимът от  Пазарджик надигра Микс с 90:70 в столичната зала „Сейнт Джордж“.

Интрига в мача имаше само в първата четвърт, след която Микс водеше с 15:13. Във втората играчите на Хебър взеха ситуацията под контрол и на почивката вече водеха с 40:29.

Пазарджиклии трупаха аванс и след нея, като преди последната четвърт бяха дръпнали с 22 точки Гостите отбелязаха общо 15 тройки от 37 опита (40.54%), а в борбата под коша (10 овладени точки в атака и 35 в защита). Това бяха основните оръжия на играчите от Хебър, на които стрелбата от всякъде им се получаваше.

Георги Бързаков бе над всички за победителите с 28 точки и 9 борби, Георги Кръстев се отчете с 18 точки и 7 борби. По 11 точки отбелязаха Методи Илиев и Юлий Арабаджийски (9 борби). Веселн Веселинов завръши с 8 асистенции.

За Микс най-резултатен с 35 точки бе Кирил Райков, а 21 точки и 13 борби записа Христо Господинов.