Безжалостен Академик - би Спартак Плевен с 29 точки разлика

Академик Пловдив завърши с убедителна победа серията си от четири мача за една седмица. Студентите разказаха играта в зала СИЛА на Спартак Плевен за разгромното 87:58 в последния мач от 7 кръг в мъжкия ни елит.

Домакините си осигуриха двуцифрен аванс през първите 10 минути и чрез Мартин Сотиров, Тони Гуджино и Йере Вучица дръпнаха с 21:11. Ниският процент на успеваемост на гостите от средно разстояние, с едва 1 кош за две точки за цялото първо полувреме даде възможност на Академик да увеличи преднината си до 20 точки за 49:29.

След паузата пловдивчани си правеха каквото си поискат на паркета, а усилията на Николай Маринов не бяха достатъчни на Спартак, който след 30 минути игра изоставаше с 43:67. През последните 10 минути ситуацията на терена не се промени коренно.

Ранно натрупаният аванс позволи на Йордан Янков да завърти състава си, като повечето точки на пловдивския тим дойдоха именно от пейката – общо 60. Томислав Минков завърши с 15 точки и 9 борби за Академик Пловдив.

Капитанът на Академик Васил Бачев игра на обезболямващи инжекции. Николай Николов също имаше здравословни проблеми, но игра в мача.

Селекцията от Пловдив е с баланс от 4-3, като заема трето място в класирането на НБЛ. Плевенчани пък са последни с 6 загуби.

На 23 декември Академик Пловдив ще гостува на Балкан.

Академик Пловдив - Спартак Плевен 87:58 (21:11, 28:18, 18:14, 20:15)

АКАДЕМИК: 3. Йере Вучица 6, 8. Николай Николов 2, 10. Васил Бачев 8, 5. Николай Титков 2, 14. Обрад Томич 9 (6. Адриян Секулов 5, 4. Мартин Сотиров 12, 9. Робърт Георгиев 14, 25. Томислав Минков 15, 40. Тони Гуджино 14, 45. Александер Гюнтер)

СПАРТАК ПЛЕВЕН: 30. Цветослав Острев 6, 17. Мартин Маринов 2, 3. Димитър Маринчешки 4, 11. Ивко Ивков 6, 41. Горан Остоич (33. Николай Маринов 24, 7. Любен Пасков 10, 15. Тодор Тодоров 4, 27. Радослав Кочев, 4. Даниел Пенков 2)

Рефери: Калоян Костов, Татяна Вълчева, Мирослав Камбуров, Комисар: Николай Неделчев