64

Баскетболистките на Академик започнаха годината със загуба

Баскетболистките на Шампион 2006 победиха Академик Пловдив със 78:51 в среща от първия кръг на Втората тройка в женската А група. Отборът на Академик остава с една победа (у дома срещу Локомотив София) от 11 изиграни мача от началото на сезона.

Домакините поведоха със серия от 12:2 в началните 4 минути, а в края на първата част дръпнаха с 27:13. Момичетата от Шампион 2006 превъзхождаха противника и на почивката авансът им бе 47:26.

Състезателките на Академик Пловдив вкараха само 6 точки в третата четвърт. До края на мача най-голямата разлика в полза на домакините достигна 31 точки.

Антония Филипова бе най-резултатна за победителките със 17 точки. Тя добави 6 борби и 3 асистенции. По 13 точки реализираха Михаела Дамянова и Виктория Иванова.

За Академик Пловдив Диляра Четинова отбеляза 10 точки, а Анна Римпова завърши с 8 точки и 11 борби.

В следващия си мач Академик Пловдив приема Локомотив София на 15 януари./bgbasket.com

Шампион 2006 - Академик Пловдив жени 78:51 (27:13, 20:13, 13:6, 18:19)

Шампион 2006: 12 Виктория Иванова 13, 3 Антония Филипова 17, 23 Ванина Василева 8, 11 Елена Димова 5, 35 Микаела Дамянова 13 (8 Божидара Грудева, 14 Александра Тодорова 5, 9 Йоанна Тодорова 3, 10 Симона Симеонова 8, 0 Константина Трифонова 3, 13 София Александрова 3, 6 Александра Черакчиева)

Академик Пловдив жени: 4 Десислава Хилендарова 9, 7 Златка Кьосева 5, 15 Анна Римпова 8, 12 Диляра Четинова 10, 13 Иглика Трамборджиева 8 (33 Маргарита Чипова 6, 10 Мила Кръстева 2, 23 Мария Апостолова, 8 Весела Минчева 1, 9 Анна Минкова, 5 Памела Орешкова 2)

Съдии: Иван Методиев, Моника Вичева, Комисар: Николай Гайтанджиев