Баскетболистките на Академик с дубъл срещу Черно море

Баскетболистките на Академик Пловдив постигнаха втора победа от началото на сезона в женската А група, регион Изток. И вторият успех за пловдивчанки бе над Черно море Одесос – 94:58, тъй като на старта Академик надви именно варненки. Така отборът от Пловдив вече е с актив 2 победи и 2 загуби, а след поражението в 4-ия кръг тимът на Черно море Одесос остава без победа до момента.

И двата тима допуснаха доста брак (31-38 борби), но домакините имаха предимство в борбата под коша (68-52), а и записаха 32 откраднати топки срещу 18 за съперника, който отбеляза само 2 тройки в срещата. В следващия кръг на 7-и декември Академик Пловдив гостува на Локомотив в Стара Загора, а Черно море Одесос приема Берое във Варна.

Домакините отказаха съперника си още в първата четвърт. Варненският състав започна обещаващо и направи серия от 7:0 в началото, но Академик обърна от 9:11 до 29:11 след 10 минути игра, а серията на пловдивчанки стигна 26:0. Състезателките на Черно море пък не вкараха кош от игра близо 7 минути. Голямата разлика даде възможност на пловдивчанки спокойно да проведат двубоя и на почивката авансът им бе 55:24. И през второто полувреме Академик доминираше и увеличаваше преднината си. Преди последната част домакините вече водеха с 81:34. Най-голямата разлика достигна 58 точки и въпреки, че гостите спечелиха последната част с 24:13, крайният изход бе отдавна решен.

Пет баскетболистки на Академик Пловдив вкараха 11 и повече точки, като най-резултатни бяха Златка Кьосева с 18 и Мария Георгиева и Лина Димитрова с по 15 точки. Кьосева добави 11 борби, а Анна Римпова се отчете с 11 точки, 12 борби и 10 откраднати топки.

Мартина Славчева и Магдалена Маринова бяха най-полезни за Черно море Одесос, като реализираха съответно 11 и 10 точки.