Академик завърши със загуба Етап 2 от Балканска лига

Апоел Холон си осигури първата позиция в група G на Балканската лига хпо баскетбол, след като победи Академик в Пловдив с 97:70 (26:17, 24:19, 24:18, 23:16).

Това беше най-добрия мач на израелския отбор във втората фаза. Академик също игра силно и даде най-доброто от себе си в този мач, но се почувства липсата на някои ключови играчи (Йере Вучица). Също така, студентите изиграха третия си мач за четири дни и това повлия на представянето.

Апоел тръгна силно и поведе рано, но отборите останаха близо в точките. Благодарение на няколко добри разигравания в защита в края на първата четвърт, гостите успяха да се отдръпнат с 9 точки. След това през втората четвърт те продължиха да имат двуцифрено предимство, което достигна 14 на почивката.

През второто полувреме Апоел не спря да играе силно и увеличи разликата.

Израелците изиграха солидно с добра защита и увеличиха с 20 точки след 30 минути. В последните десет единственият истински въпрос беше дали гостите от Обетованата земя ще достигнат 100 точки.

Нейт Сестина бе най-резултатен за победителите с 22 точки, Максим Де Зеу има 12.

АКАДЕМИК: Сотиров 9, Титков, Секулов 5, Николов 8, Бачев 10, Топич 7, Боянов 2, Минков 9, Михов 2, Гуджино 18