64

Академик започна с победа кампанията си в Балканска лига

Сигал Прищина загуби от  Академик Пловдив с 85:94 (31:19, 17:27, 18:27, 19:21 ) в мач си от първи кръг на баскетболната Балканска лига.

Двубоят е от група Б на надпреварата. В Двореца на спорта в Прищина имаше 280 зрители заради ограниченията на местното министерство на здравеопазването от 10 процента от капацитета.

До 15 минута на мача пловдивчани бвха учудващо упорити в грешните пасове. "Отличаваше' се центърът Бешович, който печелеше борби и след това даваше топката на съперника.

Силни 3 минути в края на втората част Върнаха Академик в мача.

.Академик направи много силна и трета четвърт, която спечели с 27:18. Последната четвърт завърши при 21:19 за пловдивчани и така те спечелиха двубоя след 94:85.

Страхотен мач изигра Томислав Минков, който стана топ реализатор с 26 точки (като пропусна само 2 от 13 стрелби), 15 добави капитанът Васил Бачев, а с 14 се отчетоха Николай Николов (10 борби) и Неманя Бешович.  Гардът Николай Титков завърши с 11 точки, 10 асистенции и 7 борби.

Дейшон Бърк стана най-резултатен за домакините с 26 точки.

В четвъртък е следващият мач на Академик в Балканската лига - гостуване на Ибър в Черна гора.

Сигал Прищина - Академик Пловдив 85:94 (31:19, 17:27, 18:27, 19:21)

СИГАЛ ПРИЩИНА: 21. Лейсон Зекири 21, 0. Ян Полокай 12, 5. Николас Томсик 11, 37. Йетмир Зекири 6, 11. Дашон Бърк 26 (23. Мухамедали Яниева 2, 22. Меритон Исмаили 7, 1. Уендъл Мичъл не е играл, 8. Бледар Тахи не е играл, 44. Дон Полошка не е играл)

АКАДЕМИК: 10. Васил Бачев 15, 8. Николай Николов 14, 5. Николай Титков 11, 25. Томислав Минков 26, 44. Неманя Бешович 14 (40. Тони Гуджино 86. Адриян Секулов 6, 15. Ефе Юртлу, 7. Робертс Фрейманис не е играл, 18. Хайдар Баракат не е играл, 23. Марио Боянов. не е играл, 33. Кръстомир Михов не е играл)

Йордан Янков, старши треньор на Академик Пловдив: "Много труден мач, защото е първата ни победа като отбор този сезон, и беше много важно, за да си повярваме, да повярваме в системата. Благодаря на момчетата ми, че играха толкова здраво, оставиха сърцето си на терена.

Беше ни трудно в началото, да, защото трябваше да се нагодим към играта на Сигал, защото целият им отбор стреля отлично. Щом го сторихме, видяхте, второто полувреме бе много добро за нас."

Томислав Минков, Академик Пловдив: "Беше труден мач, особено през първото полувреме, защото допуснахме много тройки, не бяхме концентрирани в защита. Много се радвам, че успяхме да стигнем до победата, горд съм с отбора си, победата бе много важна.

Предимството в ръста определено ни помогна. Бешович и Гуджино превъзхождаха определено, помагаха ни, и това бе причината да имаме и толкова отворени стрелби за нас."