Академик загря за Черноморец с победа в Балканска лига

Академик Пловдив спечели седма победа в група Е на Балканската лига Деласпорт. Пловдивчани водеха от самоно начало на домакинския си мач срещу Ибар Рожае, за да спечелят със 72:59 (22:11, 18:18, 19:16, 13:14).

Почти през цялото време студентите водеха с двуцифрена разлика. Този успех им отрежда актив от 7-2 и мач преди края е ясно, че не могант да завършат по-назад от второто място. Следващата седмица те ще бъдат домакини на Бероеи победа ги прави първи в групата. Днушният резултат означава също, че Берое си е осигурил четвърто място и по този начин продължава във втория етап.

Академик започна добре играта и поведе рано с 9:1. Скоро разликата достигна двуцифрени измерения и до края домакините контролираха резултата. Първото полувреме завърши с 11 точки предимство за Академик.

В началото на второто гостите успяха да намалят разликата до само 5 точки, но серия от12:3 на домакините върна аванса от 12. От този момент нататък нямаше реална опасност за Академик, тъй като преднината стигна дори до 19 точки в началото на четвъртата четвърт и домакините не се затрудниха да завършат играта с победа.

Обрад Томич продължава добрата си форма, като публикува дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби. Робърт Георгиев добави 14 точки, а Антъни Гуджино също имаше дабъл-дабъл с 13 и 13. Новопристигналият Джахи Карсън има 9 точки и 5 асистенции в дебюта си за домакините.

Единственият играч, вкарал двудвуцирено число точки за гостите, беше Неманя Симович с 19 точки. Елдин Хуремович е следващият най-добър с 9.

В събота в мач от НБЛ Академик Пловдив е домакин на Черноморец Бургас. Заради Важността на мача с бургазлии, треньорът Йорданв Янков днес даде почивка на капитана Васил Бачев и младока Мартин Сотиров.

Академик Пловдив - Ибар 72:59 (22:11, 18:18, 19:16, 13:14)

АКАДЕМИК: 9. Робърт Георгиев 14, 8. Николай Николов 7, 14. Обрад Томич 16, 25. Томислав Минков, 40. Тони Гуджино 13 (7. Джахи Карсън 9, 5. Николай Титков 6, 3. Йере Вучица 7, 23. Марио Боянов, 45. Александер Гюнтер , 4. Мартин Сотиров не е играл, 10. Васил Бачев не е играл)

ИБЪР: 15. Елдин Хуремович 9, 13. Неманя Симович 19, 11. Армин Калич 5, 1. Амин Хот 6, 22. Маид Чичич 7 (16. Елвис Чекич 7, 5. Недим Фелеч, 10. Адмир Нуркович 6, 8. Елдин Калич

Съдии: Димитрис Битис, Константинос Ксеникакис, Ставрос Евфремидис