Академик загря за Балканска лига с победа над Черно море

Академик Пловдив победи Черно море Тича с 84:70 в първи мач от третото завъртане в НБЛ. След близо два месеца пауза за пловдивчани игра Адриян Секулов. Треньорът Йордан Янков обаче не можеше да разчита на получилия травма на тренировка Йере Вучица, а Обрад Томич бе по екип, но не влезе , тъй като също има проблеми.

Черно море водеше в началните седем минути, но Академик направи обрат в края на частта.

Във втората четвърт Академик  увеличи аванса си със серия от 10-0, като за пет минути варненци имаха само 1 кош. Черно море продължи да изпитва трудности със завършването на атаките си и изостана в края на полувремето с 45:31.

Голямата разлика през второто полувреме даде възможност на Йордан Янков да пусне в игра и младежите Кръстомир Михов и Марио Боянов. 16-годишният Михов отбеляза първите си точки в НБЛ.

Ники Николов завърши с 20 точки за успеха, 12 и 11 борби добави Тони Гуджино. Томислав Минков се записа с 11 точки, а Васил Бачев с 10.

Терънс Томпсън направи дабъл-дабъл в първия си мач - 17 точки и 10 борби, 10 вкара Мартин Стефанов.

Академик Пловдив - Черно море Тича 84:70 (22:19, 23:12, 23:17, 16:22)

АКАДЕМИК: 6. Адриян Секулов 2, 10. Васил Бачев 10, 7. Джахи Карсън 9, 4. Мартин Сотиров 8, 40. Тони Гуджино 12 (8. Николай Николов 20, 5. Николай Титков 9, 25. Томислав Минков 11, 23. Марио Боянов, 33. Кръстомир Михов 3, 45. Александер Гюнтер, 14. Обрад Томич не е играл)

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: 15. Терънс Томпсън 17, 55. Лъчезар Димитров 5, 3. Александър Милов 9, 24. Георги Боянов 9, 13. Александър Стойков 9 (4. Пламен Алексиев 5, 12. Мартин Стефанов 10, 10. Веселин Георгиев 0, 6. Цветомир Куртев 4, 1. Михаил Молдов 0, 16. Иван Спиров 2)
Съдии: Валери Енев, Димитър Георгиев, Мирослав Камбуров; Комисар: Румен Калпакчиев