Академик удари Ямбол за първа домакинска победа в НБЛ

Академик Пловдив победи Ямбол с 83:67 (19:18, 15:13, 24:20, 25:16) за първа домакинска победа в НБЛ. Мачът в зала "СИЛА". бе от пети кръг на Лигата.

През първото полувреме пловдивчани имаха крехък аванс, който поддържаха. Ямболии обаче не оставяха съперника да се откъсне и чрез Дарин Иванов и Ерик МакГил намалиха до 31:34 на голямата почивка. След паузата Академик не изпусна инициативата и чрез Васил Бачев, Адриян Секулов и Николай Титков фиксира 58:51. През последната четвърт домакините не намалиха оборотите и водени от Обрад Томич стигнаха до победата с 83:67.

Пловдивчани спечелиха мача благодарение на господството си под кошовете. Те овладяха 47 борби в мача срещу 34 на съперниците им.

Обрад Томич наниза 18 точки за Академик Пловдив, които допълни с 6 борби.

Академик Пловдив - Ямбол с 83:67 (19:18, 15:13, 24:20, 25:16)

АКАДЕМИК: Вучица 5, Сотиров 5, Титков 12, Бачев 16, Томич 18 (Секулов 16, Николов 4, Георгиев 3, Минков, Гуджино 4, Гюнтер)

ЯМБОЛ: Макгил 21, Атууд 8, Лилов 9, Василев , А Иванов (Д Иванов 17, Илиев, С Иванов, Вачев, Петков 5)