64

Академик стартира трудно, но спечели срещу Шумен

Академик Пловдив продължи победната си серия в НБЛ до пет мача. Пловдивчани не са губили двубой вече месец, след като за последно отстъпиха на ЦСКА в София. Днес, в мач от 16-ти кръг Академик надви трудно Шумен като гост със 78:72 (8:20, 27:14, 20:19, 23:19)

Гостите започнаха катастрофално мача и отстъпваха с 12 точки след 8:20 в първата част. До почивката обаче пловдивчани намериха ритъма си и дори поведоха в резултата с точки. Последва равностойно второ полувреме. По-малко от две минути преди края резултатът бе равен, но в края нервите на играчите на Академик се оказаха по-здрави и опитът им помогна да спечелят мача.

Томислав Минков бе лидер за Академик с 15 точки и 8 борби. 15 наниза и Джейлън Минет. Васил Бачев добави 12 точки, а Николай Николов – 11.

За домакините Исмаел Ел-Амин завърши с 19 точки, 16 добави Георги Кендеров, 14 – Ореолувапо Идову, а 11 – Джавонте Елис.

Така Академик вече е с актив от 6 победи и 9 загуби, а Шумен остава с 3-12.