Академик смаза Куманово, за да стигне до финална четворка

Академик Пловдив е първият отбор, достигнал до Финалната четворка на Балканската лига на Деласпорт през този сезон. Пловдивчани успяха да победят КК Куманово 2009 с резултат 96-68 у дома, за да запишат втория си успех в група G.

Предвид факта, че за гостите това беше трета загуба и им остава само още един мач, това означава че Академик не може да бъде изместен от първите две позиции. Следващата седмица българите ще пътуват до Израел, за да играят с Апоел Холон.

Академик започна отлично и поведе с 12-2 и 21-4. Те запазиха доброто си предимство до края на първата четвърт и контролираха резултата през втората. По време на почивката разликата беше 18 точки.

Куманово започна добре третата четвърт, гостите изглеждаха като на път да намалят разликата. Те обаче намалиха дефицита до 12 точки и тогава Академик реагира. Домакините отговориха с добра серия и на практика решиха мача след 30 минути игра. След като пловдивчани се повишиха с 30 точки, последната четвърт беше просто формалност.

Най-голямата разлика между двата отбора беше стрелбата с 3 точки. Домакините удариха 13 от 30 опита, докато гостите бяха само 4 от 23.

Петима играчи вкараха двуцифрено за победителите, като Томислав Минков имаше най-добрата си игра за сезона с 16 точки и 4 борби. Васил Бачев добави 14 точки, докато Обрад Томич имаше 13 и 9 борби.

Гостите бяха водени от Бранислав Джекич с 12 точки и 8 борби, като Александър Андреевич добави 10 и 6.

Академик Пловдив - Куманово 2009 96:68 (27:12, 19:16, 29:17, 21:23)

АКАДЕМИК: 10. Васил Бачев 14, 14. Обрад Томич 13, 3. Йере Вучица 7, 8. Николай Николов 10, 7. Джахи Карсън 7 (5. Николай Титков 7, 4. Мартин Сотиров 3, 25. Томислав Минков 16, 6. Адриян Секулов 5, 40. Тони Гуджино 12, 45. Александер Гюнтер 2)

КУМАНОВО: 16. Бранислав Джекич 12, 12. Александър Андреевич 10, 88. Ненад Живчевич 9, 9. Отис Ливингстън 7, 8. Дамян Робев 2 (10. Горян Марковски 9, 17. Кори Рейли-Рос 7, 28. Стеван Глигориевич 2, 13. Йован Църнич 5, 23. Гьорги Георгиевски 3, 14. Милош Йованович, 18. Иван Волкановски 2)

Съдии: Огнен Йокич, Милосав Калуджерович, Даут Мехмети