Академик се удави край морето - 89:77 за Черноморец

Академик загуби гостуването си на Черноморец с 89:77 в мач от 6 кръг на НБЛ, игран в Бургас.

Баскетболистите на Йордан Янков изглеждаха някак поуморени (трети мач за пет дни) и след равностойно първа четвърт, допуснаха неочакван срив във втората - 26:12, което се оказа фатално за крайния успех в мача. 15:2 в последните три минути от първото полувреме донесе и най-голямата разлика за Черноморец до момента - 45:31. Константин Коев избухна с три тройки в този период.

Пловдивчани тотално отстъпиха борбата под коша на противниците си - 31 борби срещу 48 на Черноморец.

Много под нивото си игра Обрад Томич.

Отчайващ беше и процентът от трите точки 8 успешни от 28 опита (28 процента). Йере Вучица стреля пет пъти нахалост от зоната за премирана стрелба, Роберт Георгиев - 4.

Черноморец - Академик Пловдив 89:77 (19:19, 26:12, 22:23, 22:23)

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1. М Смит 18, 5. Балдуин 22, 10. Хаджирусев 6, 12. Коев 25, 35. Люис 12 (4. Войков, 6. Русинов, 7. Димитров, 9. Милодрагович 4, 14 Чоков, 16. Кендеров)

АКАДЕМИК: 3 Вучица 15, 5. Титков 9, 8. Николов 8, 9. Георгиев 6, 14. Томич 5 (4. Сотиров, 6. Секулов 2, 10. Бачев 15, 25. Минков 2, 40. Гуджино 15)

Други резултати: Спартак Плевен - Левски Лукойл 81:97 (22:26, 23:25, 20:23, 16:23), Берое - Ямбол 64:75 (17:11, 16:23, 14:16, 17:25)

Сега на Академик му предстоят две гостувания за Балканска лига в Македония - на ТФТ Скопие и на Куманово (17 и 18 декември) и след това домакинство в зала СИЛА на Спартак Плевен (20-ти).