64

Академик се държа полувреме на ниво срещу Ирони, но се срина накрая

Ирони Рейн Нахария записа втора поредна победа в група Б на баскетболната Балканска лига Играейки в третия си пореден мач у дома. Тимът от Израел успя да победи вицешампиона от миналия сезон Академик Пловдив с 98:73 (29:19, 21:29, 20:12, 28:13).

Домакините изковаха внушителния си аванс благодарение на страхотната защита през второто полувреме. Първото полувреме беше равностойно, но особено през четвъртата четвърт домакините бяха много по-добри. Сега те имат в актива си 2 победи и загуба и ще пътуват до Пловдив за реванша с днешния съперник на 14 декември. Академик от другата страна загуби за втори пореден път и вече е 4-2 победи-загуба. Следващата седмица отборът ще гледа да се върне на победния път на 9 декември у дома срещу Ибър.

Домакините да започнат със серия от 7-0, за да увеличат аванса си на 9 точки. По-късно те увеличиха преднината до 11 и запазиха известно разстояние от своя съперник, водещ с 10 след края на първата четвърт. Академик се представи по-добре във втория, но едва след средата му. Благодарение на серия 10-2 те намалиха разликата до едва 4 и в последната минута на полувремето я намалиха до 2.

Домакините подобриха защитата си през третата четвърт и успяха да дръпнат. Те започнаха с серия 13-2, за да поведат с 13 и удържаха предимството си в следващите минути. След края на четвъртата Ирони водеше с 10 точки.

Стефон Бранч беше най-резултатен за победителите с 21 точки. Томер Коен се справи добре, като отбеляза 15, докато Дъстин Томас имаше 14 и 7 асистенции.

Гостите бяха водени от Васил Бачев, който отбеляза 21 точки, а Неманя Бесович добави 18. Общо 29 грешки в мача бяха твърде много за Академик, тъй като домакините се възползваха напълно от това, те имаха само 7.

Ирони Нахария: 3. Дъстин Томас 14, 0. Стефон Бранч 21, 8. Томер Коен 15, 12. Йогев Охайон 11, 23. Алексей Чубревич 9 (13. Долев Драпиц 2, 2. Кларк Розенбърг 5, 1. Офек Бен Яков 2, 10. Ноам Акриш 12, 7. Нив Узан 7, 5. Йонатан Атиас, 6. Омер Полег не е играл)

Академик Пловдив: 10. Васил Бачев 21, 44. Неманя Бешович 18, 6. Адриян Секулов . 2, 5. Николай Титков 7, 8. Николай Николов 2 (40. Тони Гуджино 12, 25. Томислав Минков 7, 23. Марио Боянов 4, 33. Кръстомир Михов)

Съдии: Огнен Йокич  Даут Мехмети  Янис Аграфиотис