64

Академик с убедителна победа в Шумен

Академик победи като гост Шумен с 83:66 в отложена среща от третия кръг в НБЛ. Така пловдивчани записаха втори успех в първенството от началото на сезона.

В първата четвърт домакините спечелиха с една точка - 24:23. Във втората пловдивчани спечелиха категорично с 21:12 и така на полувремето резултатът беше 44:37 за Академик.

Шумен се върна в мача след спечелването на третата четвърт с 23:17.

В последната четвърт момчетата на Йордан Янков бяха категорични и след 22:7 и спечелиха двубоя с 83:66.

Най-резултатен за Академик стана Николай Николов със 17 точки с по 13 завършиха Тони Гуджино и Неманя Бешович.

За домакините от Шумен Александър Милов стана най-резултатен с 22 точки.

За Академик предстои пауза заради мачовете на националния отбор. Следващият мач на тима ще е на 2 декември - гостуване на Ирони Нахария в Израел в двубой от Балканската лига. На 6 декември Академик приема Черно море Тича в шестия кръг в НБЛ.

АКАДЕМИК: 8. Николай Николов 17, 10. Васил Бачев 15, 25. Томислав Минков 6, 44. Неманя Бешович 13, 6. Адриян Секулов 10 (40. Тони Гуджино 13, 5. Николай Титков 5, 15. Ефе Юртлу 4, 33. Кръстомир Михов, 18. Хайдар Баракат)