64

Академик с трета поредна в Балканска лига от 12 точки пасив

Академик Пловдив записа трета поредна победа в група Б на Балканска лига.

Финалистите от миналия сезон бяха домакини на Берое и спечелиха със 74-68 след  страхотно второ полувреме.

Гостите поведоха рано и тяхното предимство достигна 12 точки, но не можаха да го задържат. През второто полувреме домакините успяха напълно да обърнат резултата.

Следващата сряда Академик ще пътува до Скопие, за да играе TFT, докато Берое също ще играе като гост и ще се изправи срещу Сигал Прищина в понеделник и след това срещу Ибар в сряда.

Академик отбеляза първите 4 точки в мача но гостите отговориха със 7 поредни, за да поведат. Берое продължи да води до края на първата четвърт, когато бяха с 5 точки напред.

Малко след началото на втората Зелените увеличиха предимството си до 8 точки. През тези минути те контролираха играта и преднината им стигна до 12 точки.

Само две минути след началото на второто полувреме Академик поведе благодарение на тройка на Титков. Маргаритов отговори със същото, но следващите 8 точки бяха за домакините, които взеха 7 точки предимство.

Берое най-накрая успя да отбележи, за да намали дефицита на 3, но домакините направиха серия от 8-2. Благодарение на тройка на Сотиров разликата бе намалена до 6 и така завърши третата четвърт.

Гостите не вкараха нито една точка през първите 5:30 минути от последната четвърт, но Академик не се справи толкова добре, тъй като имаше само 4, за да се изкачи до 10. След като Берое най -накрая отбеляза, Ефе Юртли отговори с тройка и изведе домакините напред с 11.

Домакините бяха водени от Васил Бачев, който завърши с 18 точки, 8 борби и 7 асистенции. Ефе Юртлу също се справи добре с 14 точки и 9 борби.

Обинна Олека се представи най -добре за гостите с 15 точки и 9 борби, а Кадериън Рейнс има 14 и 6.