64

Академик с 3-та поредна победа в НБЛ

Академик започна с победа новата 2023 година. В зала СИЛА пловдивчани победиха Ямбол след 79:71 (12:12, 23:13, 26:19, 18:27). Това бе трети пореден успех на Академик в НБЛ. Двата отбора се изравниха на осмото място в класирането с актив от 4-9 до момента.

Двата тима не успяха да предложат кой знае колко качествено представяне в първата четвърт, която завърши наравно при 12:12. Академик атакуваше главно през своя център Тайлър Криймър, който навъртя 8 точки още в първите 10 минути.

Постепенно домакините от Пловдив наложиха волята си и след перфектно проведена втора четвърт се изстреляха напред с двуцифрен аванс на почивката при 35:24, преди да се срещнат със съпротивителните сили на ямболии, които намалиха дистанцията до пет при 40:35 на старта на третия период. Момчетата на Янков обаче не се впечатлиха и със серия от 15:2 оставиха съперника си далеч назад в резултата, като до финалната сирена Академик не сдаде водачеството си.

Тайлър Криймър завърши с 19 точки и 6 борби, Васил Бачев добави 14, а Гуджино 13 със 7 борби и Кръстанов с 11/8.

Иван Лилов бе най-резултатен за Ямбол с 15 точки.

В следващия кръг Академик отново е домакин – на Черно море Тича, а Ямбол почива.