Академик падна лошо от Рилецо в контрола в "Арена Самоков"

Академик Пловдив загуби тежко с 91:49 (16:11, 22:13, 25:10, 26:15) контролата с Рилски спортист в "Арена Самоков".

Отборът на домакините показа по-стойностна игра във втората си проверка от началото на подготовката - първата бе преди няколко дни срещу гръцкия гранд Олимпиакос.

Проблем за пловдивчани през целия мач бе недостатъчната мощ под коша, след като центърът Тони Гуджино до скоро лекуваше контузия, а обявеният за ново попълнение Руот Монийонг бе освободен, тъй като е скрил за тежка травма по време на преговорите.

Двата тима предложиха интерес двубой, в който треньорите опитаха различни видове тактики. Все пак Рилски спортист показа по-добра игра още от началото на първа четвърт и след десет минути игра имаше преднина от 16:11.

Тази разлика не се задържа дълго на таблото, защото баскетболистите на Людмил Хаджисотиров вдигнаха още повече оборотите, което моментално доведе до двуцифрена преднина в полза на Рилски. Тя се запази такава до самия край на четвъртината, който дойде при 38:24.

След почивката играчите на Рилски не допуснаха отпускане, а преднината им продължи да се покачва като в края на третата част почти достигна 30 точки- 63:34.

В последната четвъртина треньорите на двата състава заложиха предимно на по- младите си състезатели, като Рилецо отново беше водещият отбор и заслужено спечели срещата с крайното 91:49.

Най-резултатни в проверката за домакините бяха Алекс Симеонов и Златин Георгиев, които приключиха с по 13 точки. 12 вкара Васил Попов, а с по 11 се отчетоха Мирослав Васов и Ей Джей Хес. Близо до дабъл- дабъл с 10 точки и 9 борби остана Трей Портър.